ÜNİVERSİTELERDEKİ TERÖR SALDIRILARINA İLİŞKİN

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Öğrencilerin siyasi faaliyet yürütmesi ayrı, üniversitelerde terör faaliyetinin olması ayrı. Bizim dile getirdiğimiz terör örgütlerinin faaliyetine yöneliktir. Ülkücü hareket, Milliyetçi Hareket Partisi belki de kırk yıldır “Eller silah değil, kalem tutmalı” sloganıyla hareket etmiştir ve özellikle Sayın Sancar’ın bu önergeyi objektif olarak veya bu çağrıları objektif olarak yapma tavsiyesini veya önerisini de… Şunu hatırlatmak isterim: Eğer Milliyetçi Hareket Partisinin çağrılarını, Sayın Genel Başkanımızın yüzlerce değil, binlerce kez bu konudaki telkinlerini, parti olarak gösterdiğimiz dirayeti dikkate alacak olur isek bu konuda son derece objektif, tutarlı ve dirayetli olduğumuzu… Çünkü oynanan oyunların, yapılan provokasyonların farkında olan bir siyasi partiyiz.

Şimdi, değerli arkadaşlar, eğer siyasal bilgiler gibi, hukuk fakültesi gibi okullarda kimlik kontrolü yapılıyorsa, yurtlar basılıyorsa ve öğrencilere saldırılırken bu arada polise de el yapımı patlayıcılar atılıyor ise burada siyasi faaliyet veya düşünce özgürlüğüne yönelik bir faaliyet söz konusu değildir, doğrudan bir terör faaliyeti, bir terör örgütü faaliyeti söz konusudur. Nazilli’de ülkücü öğrencilerinin evi PKK’lı militanlar tarafından basılmıştır, bunun siyasi faaliyetle ne alakası vardır. Bu, kapsamlı, planlı, programlı, yeni bir ivme kazandırılmak istenen çok büyük bir oyunun üniversite öğrencileri üzerine uyguladığı bir konu bu.

Bir de ayrıca burada etnikçilik yaparak hedefi PKK’dan efendim, işte, “Kürt öğrenciler.” diyerek… Kürt öğrenciler ayrı PKK’lı olmak ayrıdır. Biz PKK’nın sadece Kürt öğrencilerden oluşmadığını veya insanlardan oluşmadığını bilen insanlarız. Bunun da dikkate alınmasını dile getiriyoruz.

Dün Kamil Aydın Hocamız gündem dışı konuşurken öğrencilere tavsiyeleriydi beş dakikanın büyük çoğunluğu. Bütün öğrencilere, sadece bize, düşüncemize yakın veya bizim düşüncemizi paylaşan ülkücü öğrencilere değil, bütün öğrencilere de bu sağduyulu, soğukkanlı, itidalli davranmayı biz tavsiye ediyoruz, devamlı da politikamız bu yönde olmuştur.

Saygılar sunuyorum. (MHP sıralarından alkışlar)

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>