TÜRKİYE’NİN BİR NUMARALI BELASI TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Valla ister evrensel kriterleri dikkate alalım, istersek millî vicdandaki kriterleri esas alalım terör terördür, PKK da bir terör örgütüdür. Bunu hiçbir hakikat değiştiremez.

Bir diğer hakikat de, maalesef PKK terör örgütünün sadece eli silahlı bir terör örgütlenmesi olmasının dışında bunun da destekçi unsurları var. Bunu siyasi platformlarda, sivil toplum platformlarında, medyada, hatta iktidar mahfillerinde bile görmek mümkündür. Şimdi, notlarımızda var. İki dakikalık süre yetmediği için ifade edemedim ama terör örgütü güzellemelerini, iktidar sahiplerinin, Erdoğan’ın, Davutoğlu’nun ve diğer kadrolarının söylediği sözleri ifade etsek âdeta ansiklopedi yazmak gerekir.

Terör örgütü AKP iktidarı tarafından beslenmiştir, desteklenmiştir, göz yumulmuştur. Bu çözüm sürecinin bir sonucudur bugünkü ülkemizde yaşadığımız. Üniversitedeki hadiseler, doğu ve güneydoğu illerimizde, ilçelerimizdeki kaos hâli, anarşi, terör hâli ve vatandaşın içine düşürüldüğü durum, 10 binlere, 100 binlere varan iç göç hadisesi… Maalesef Türkiye’de terör nedeniyle ve teröre verilen destek ve tavizler nedeniyle, göz yummak nedeniyle, değil dolaylı doğrudan destek nedeniyle terör azdırılmıştır, terör şehirlere hâkim olmaya başlamıştır. Dolayısıyla, millî vicdan gayet iyi bilmektedir kimin terörist olduğunu, kimin destekçi olduğunu, kimin göz yumduğunu, kimin yol arkadaşı olduğunu.

Terör örgütüne destek vermekten herkes vazgeçsin. Hepimizin birleşmesi gereken ortak nokta önce hukuktur. Eğer hukukta birleşemezsek hiçbir şeyde birleşemeyiz. O bakımdan, Türkiye’nin bir numaralı belası terör örgütüdür. AKP iktidarı canavarlaştırdığı bir yapıdan şimdi şikâyet eder görünmektedir.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>