“BUGÜN ANALARI AĞLATANLAR DÜN ‘ANALAR AĞLAMAYACAK’ DİYENLERDİR”

Erkan Akcay

Turgutlulu şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin’i anmak için mecliste bir konuşma yaptım:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinden Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin, dün, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilakı sonucunda şehit olmuştur.

Öncelikle, şehidimiz Ali Şahin ve Türk milletinin birlik ve beraberliği için can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta ailesi ve aileleri olmak üzere bütün milletimizi başsağlığı diliyorum.

Bugün anaları ağlatanlar dün “Analar ağlamayacak.” diyenlerdir.

PKK yol keserken, haraç toplarken, şehirlere hâkim olmaya çalışırken, yollara bombalı tuzaklar kurarken, mahkemeler ve haraç birimleri kurarken biz uyardık.

PKK’nın terörist devşirdiğini, silah ve mühimmat depoladığını, terör örgütünün hiçbir zaman silah bırakmadığını ve bırakmayacağını anlattık.

Aynı zamanda, benzeri haberler ve devletin istihbarat raporlarında yansıyan ve görevlilerin sorumlulara sunduğu rapor bilgileri bütün yaygın medyaya da yansıdı. Ancak Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı -adını dahi koymakta zorlandığı, fakat genellikle “çözüm” dediği- dağlarda çiçek toplama, piknik yapma hayalleri kurdu. Terör örgütüyle anlaşırsa, istediklerini verirse silahlarını bırakacağını düşündü ve milletimizin de böyle düşünmesini istedi. Sonra öğrendik ki, AKP bu hayallerle sadece milletimizi oyalama gayretindeymiş, PKK’nın bütün bu faaliyetlerini Hükûmet de biliyormuş.

Cumhurbaşkanı itiraf etti, Sayın Başbakan “PKK iki yıl boyunca yığınak yaptı” dedi, dönemin başbakan yardımcısı “Her şeyden haberimiz vardı” dedi. Ne PKK silah bıraktı ne terörist sınır dışına çıktı, maalesef ne de terör bitti.

Şimdi, elbette, iktidara tekraren sormak istiyorum: Oslo’da, Habur’da Dolmabahçe’de ne görüştünüz, ne sözler verdiniz?

Habur Sınır Kapısı’nda umutlanırken hayal ettiğiniz neydi?

Gerçekten merak ediyorum, acaba baldıran zehrini içtiniz mi?

Cevabı malum, sizin, uğruna baldıran zehri içmeyi taahhüt ettiğiniz süreç neticesinde maalesef evlatlarımız şehadet şerbetini içmektedir.

Yine de bütün bu olanlara rağmen şehit aileleri büyük bir vakarla “Vatan sağ olsun.” diyor.

Bu düşüncelerle sözlerime son veriyorum, teşekkür ediyorum.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>