MHP’Lİ AKÇAY: “UĞRUNA BALDIRAN ZEHRİ İÇMEYİ TAAHHÜT ETTİĞİNİZ SÜREÇ NETİCESİNDE EVLATLARIMIZ ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇMEKTEDİR”

Erkan Akcay

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY Manisa’nın Turgutlu ilçesinden jandarma uzman çavuş Ali Şahin’in şehit edilmesini Meclis Genel Kurulunda gündeme getirdi. Akçay, “Uğruna baldıran zehri içmeyi taahhüt ettiğiniz süreç neticesinde maalesef evlatlarımız şehadet şerbetini içmektedir.” dedi.

Manisa milletvekili, MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY TBMM Genel Kurulunda jandarma uzman çavuş Ali Şahin’in şehit edilmesini gündeme getirdiği konuşmasında “Bugün analara ağlatanlar dün ‘Analar ağlamayacak.’ diyenlerdir.” dedi.

Çözüm sürecinde hükümeti defalarca uyardıklarını belirten MHP’li Akçay, “PKK yol keserken, haraç toplarken, şehirlere hâkim olmaya çalışırken, yollara bombalı tuzaklar kurarken, mahkemeler ve haraç birimleri kurarken biz uyardık. PKK’nın terörist devşirdiğini, silah ve mühimmat depoladığını, terör örgütünün hiçbir zaman silah bırakmadığını ve bırakmayacağını anlattık. Aynı zamanda, benzeri haberler ve devletin istihbarat raporlarında yansıyan ve görevlilerin sorumlulara sunduğu rapor bilgileri bütün yaygın medyaya da yansıdı.” dedi.

MHP’li Akçay konuşmasına şöyle devam etti: Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı -adını dahi koymakta zorlandığı, fakat genellikle “çözüm” dediği- dağlarda çiçek toplama, piknik yapma hayalleri kurdu. Terör örgütüyle anlaşırsa, istediklerini verirse silahlarını bırakacağını düşündü ve milletimizin de böyle düşünmesini istedi. Sonra öğrendik ki, AKP bu hayallerle sadece milletimizi oyalama gayretindeymiş, PKK’nın bütün bu faaliyetlerini Hükûmet de biliyormuş. Cumhurbaşkanı itiraf etti, Sayın Başbakan “PKK iki yıl boyunca yığınak yaptı” dedi, dönemin başbakan yardımcısı “Her şeyden haberimiz vardı” dedi. Ne PKK silah bıraktı ne terörist sınır dışına çıktı, maalesef ne de terör bitti.”

Akçay’dan hükümete müzakere soruları

“Şimdi, elbette, iktidara tekraren sormak istiyorum: Oslo’da, Habur’da Dolmabahçe’de ne görüştünüz, ne sözler verdiniz? Habur Sınır Kapısı’nda umutlanırken hayal ettiğiniz neydi?
Gerçekten merak ediyorum, acaba baldıran zehrini içtiniz mi? Cevabı malum, sizin, uğruna baldıran zehri içmeyi taahhüt ettiğiniz süreç neticesinde maalesef evlatlarımız şehadet şerbetini içmektedir.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>