ÜLKÜCÜ BASIN VE DEMOKRASİ ŞEHİDİ CENGİZ AKYILDIZ’IN ANISINA…

ulku sehit gazeteci (7)

Bugün basın ve demokrasi şehidimiz, dava arkadaşımız Cengiz Akyıldız’ın şehadetinin 2 nci yıl dönümüdür. Şehidimizin anısına mecliste bir konuşma yaptım:

” iki yıl önce bugün İstanbul Esenyurt’ta Milliyetçi Hareket Partisi seçim bürosuna yönelik bir PKK saldırısında basın emektarı gazeteci Cengiz Akyıldız şehit olmuş, bu saldırıda 5 arkadaşımız da yaralanmıştı. Gazeteci Cengiz Akyıldız, organize bir terör saldırısında şehit edilmiştir. Ancak, terör örgütünün bu saldırısı Hükûmetin adına “çözüm” dediği yıkım sürecinde adi suç kapsamında değerlendirilmiştir. Bu terör saldırısı neticesinde bugün tutuklu sayısı sadece 1 kişidir. Sormak istiyorum: Saldırıda uzun namlulu silahlar kullanılırken, organize ve toplu bir terör saldırısı yaşanırken bu saldırıyı kim örtbas etmek istemiştir? Tutuklu sayısı sadece 1’ken diğer saldırgan teröristler nerededir? Bu teröristler neden serbest bırakılmıştır? Bu vesileyle, basın ve demokrasi şehidimiz merhum Cengiz Akyıldız’a bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>