MHP’Lİ AKÇAY’DAN HDP’LİLERE TOKAT GİBİ CEVAP

Erkan Akcay

HDP milletvekillerinin PKK’ya karşı yapılan operasyonları katliam olarak nitelendirmesi ve PKK’ya karşı yapılan operasyonlara destek veren MHP’yi eleştirmesi üzerine söz alan Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, “ Otuz küsur yıldır beşikteki bebeler, ana karnındaki çocuklar, onbinlerce sivil vatandaşımız katledilirken, polisimiz ve askerimiz şehit edilirken Allah’tan korkmadınız mı? Bunlara destek verirken hâlâ, Allah’tan korkmuyorsunuz? Terör örgütü PKK’nin sözcülüğünü yapıyorsunuz. Bir günden bir güne PKK’nın terör eylemlerini kınamadınız, “dur” demediniz. Terör yaratmakla ve bu teröre destek vermekle melun emellerinize ulaşacağınızı sanıyorsunuz. Terörle Türkiye Cumhuriyeti’nin iradesini kıramazsınız. ”dedi.

HDP, PKK’nın sözcülüğünü yapıyor

HDP milletvekillerinin PKK’ya karşı yapılan operasyonları katliam olarak nitelendirmesi ve PKK ile mücadele eden polis ve askerlerin sivilleri öldürdüğünü iddia ederek terör operasyonlarına destek veren MHP’yi eleştirmesi üzerine söz alan Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, “ Otuz küsur yıldır beşikteki bebeler, ana karnındaki çocuklar, onbinlerce sivil vatandaşımız katledilirken, polisimiz ve askerimiz şehit edilirken Allah’tan korkmadınız mı? Bunlara destek verirken hâlâ, Allah’tan korkmuyorsunuz? Terör örgütü PKK’nin sözcülüğünü yapıyorsunuz. Bir günden bir güne PKK’nın terör eylemlerini kınamadınız, “dur” demediniz. Bir saat önce Diyarbakır’da üç askerimizin alçakça, şerefsizce Kanasla, keskin nişancılar tarafından şehit edilmiştir. Yeter artık! Herkes söylediği söze iyi dikkat edecek, kulağı duyacak, vicdanı duyacak!” dedi.

Terörle Türkiye Cumhuriyeti’nin iradesini kıramazsınız.
Terörün irade kırma faaliyeti olduğunu söyleyen MHP’li AKÇAY, “ Terör, savaşın ve saldırının bir çeşididir ve bir irade kırma faaliyetidir. PKK terör örgütü ve diğer terör örgütleri, Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin iradesini kırmak istiyor. İşte, bu çözüm süreci denilen sürece de iktidar ve hepimiz bu çerçeveden bakmak durumundayız. Teröre karşı yapılan operasyonları destekleyen MHP’yi Allah’tan korkmamakla nitelendirmek vicdansızlıktır. Eğer biz Allah’tan korkmasaydık davranışlarımız ve tutumlarımız çok daha farklı olurdu. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak vatanımızın, milletimizin birliği bütünlüğü bozulmaması için uğraşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarının bir bütün olarak kardeşlik içerisinde tasada, kıvançta ortak bir yaşama azmini kuvvetlendirmek istiyoruz. HDP olarak siz vatandaşlarımızın birlik beraberliğini parçalamanın bölmenin derdindesiniz. Terör yaratmakla ve bu teröre destek vermekle melun emellerinize ulaşamazsınız.” dedi.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>