MHP’Lİ AKÇAY: “AKP’NİN ZİHNİ BULANIK, AKLI KARIŞIK”

12294870_881759218559123_6463419394636261235_n

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Biraz evvel AKP Grubu adına konuşan sayın konuşmacı konuşması sırasında bir cümleyle “Kürt sorunu vardır.” dedi. Biraz evvel de Sağlık Bakanı hakkında verilen gensoruda AKP Grubu adına konuşma yapan konuşmacı da “Kürtler ile ‘sorun’ kelimesini aynı anda anarsanız Kürt halkına en büyük ihaneti yapmış olursunuz.” diyerek bu “Kürt sorunu” ifadesini reddetti. Cumhurbaşkanı, Başbakan, AKP’nin yetkilileri zaman zaman “Kürt sorunu vardır.” dediler, zaman zaman “Yoktur.” dediler.

Şu gün, şu saat itibarıyla doğrusu ne düşündüklerini bilemiyoruz. Tartışma ve konuşmalardan çıkan şu: AKP Grubunun zihni bulanık, aklı karışık. AKP görüşlerini berraklaştırsın, milletimiz de kim ne düşünüyor ayan beyan görsün. Çünkü, hakikatler belki yavaş yürür ama yolundan şaşmadan yürür. Bütün bu tartışmalar etnisite üzerinden yapılan siyasetin toplumu ve milletimizi nasıl böldüğünü, ne kötülüklere ve acılara yol açtığını da bütün Türkiye ibretle izliyor.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>