MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ TÜRK MİLLETİNİN ALİ ÇIKARLARI İÇİN AŞKLA, ŞEVKLE GAYRET GÖSTERMEKTEDİR

Erkan Akcay

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben gelir.” anlayışını ilke edinmiş ve politikasının merkezini de bu ilkeler etrafında oluşturmuş bir siyasi partidir. Milliyetçi Hareket Partisi şu parti, bu parti veya iktidar partisinin aldığı pozisyona göre pozisyon almaz. Ülkemizin, toplumumuzun bir yararı var mıdır, zarar tarafı nerededir, ona göre tutum belirleriz ve komplekse kapılmayız. Milliyetçi Hareket Partisine “filan partinin vagonu”, “filancanın bastonu”, “yedek lastik” gibi bu tür lafları şiddetle kınarım ve reddederim.

O zaman da HDP’nin kimin partisi olduğunu da sorgularım. Burada aylardır PKK’nın sözcülüğünü yapıyorsunuz. (MHP sıralarından alkışlar, AK PARTİ sıralarından “Bravo” sesleri, alkışlar)

Şunu da bütün Türkiye’ye ve bütün dünyaya ilan ederim ki hiç kimse Milliyetçi Hareket Partisine istikamet vermeye kalkışmasın, Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin ali çıkarları için aşkla, şevkle gayret göstermektedir. Her ne pahasına olursa olsun ilkelerimizden asla vazgeçmeyeceğimizi açık seçik ifade etmek isterim.

Biz başka partiler gibi, 3 parti için de söylüyorum, kompleksli bir parti değiliz. Doğal olan neyse onun gereğini yaparız. (MHP sıralarından “Bravo” sesleri ve alkışlar)

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>