BİR ZAMANLAR ÜLKENİN BİRLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜ NOKTASINDA DİMDİK AYAKTA DURAN CHP BUGÜN HDP İLE AYNI NOKTADA BULUŞMUŞ, PKK’NIN TALEPLERİNE ARACILIK EDER HALE GETİRİLMİŞTİR.

2

Öcalan’ın yol haritasına göre yola çıkmak, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olan CHP’ye yakışmamaktadır. Bu gelişmeler karşısında herhalde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırası incinmiştir.
Milliyetçi Hareket Partisi Anayasa konusunda dün neredeyse bu gün de aynı Noktadadır. Sayın Genel Başkanımız Partimizin Siyaset ve Liderlik Okulu töreninde Anayasa Uzlaşma Komisyonunun çalışmalarına devam etmesi gerektiğini, eğer CHP gelmezse AKP’nin Anayasa değişiklik paketini TBMM’ye getirebileceğini, AKP’nin Anayasa’da ne gibi bir değişiklik düşünüyorsa ağızlarına sakız edeceklerine, TBMM’ye getirmesi gerektiğini, eğer referandum olursa MHP’nin daha önce açıkladığı ilkeler çerçevesinde katkı sağlayacağını söylemiştir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımız MHP’nin Anayasa’nın ilk dört maddesi ve başkanlık konusunda taviz vermeyeceğini bir kez daha yenilemiştir. Sayın Genel Başkanımızın bu açıklamasını AKP’ye destek olarak nitelemek en basit deyimiyle konuyu saptırmaktır.
Anayasa Uzlaşma Komisyonunun Dağıtılması Tayyip Erdoğan’ın İşine Yaramaktadır.
4 Şubat 2016 tarihinde i
lk toplantısını yapan Anayasa Uzlaşma Komisyonu, 12 gün sonra, 3 üncü toplantısında dağılmıştır. Anayasa Uzlaşma Komisyonunun dağılmasının iki nedeni vardır. Birincisi İktidar partisi ve TBMM Başkanı’nın asıl amaçlarının kişiye özel bir başkanlık sistemini istemesidir. İkincisi CHP’nin Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun kuruluş amacına aykırı olarak usul ve isim belirlemek istemesidir. Anayasa Uzlaşma Komisyonunun dağıtılması kimin işine yaramaktadır. Tabii ki Başkanlık hayali peşinde koşan Recep Tayyip Erdoğan’ın işine yaramaktadır.
MHP Anayasa Konusunda Dün ne Dediyse Bugün de Aynısını Demektedir.
Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Partimizin “ Siyaset ve Liderlik okulu töreninde “ Anayasa Uzlaşma Komisyonunun çalışmaya devam etmesinden yana yana olduğumuzu, CHP’nin Anayasa Uzlaşma Komisyonuna davet edilmesi gerektiğini, eğer CHP gelmezse AKP’nin Anayasa değişiklik paketini TBMM’ye getirebileceğini, söylemiştir. Sayın Genel Başkanımız ‘ AKP, Anayasa’da ne gibi bir değişiklik düşünüyorsa ağızlarına sakız edeceklerine, TBMM’ye getirsin. Referandum olursa MHP, daha önce açıkladığı ilkeler çerçevesinde kendi dünya görüşü ve parti ilkeleri çerçevesinde katkı sağlayacaktır, diyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Anayasa konusundaki tavrı nettir. Milliyetçi Hareket Partisi Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilmesine ve başkanlık sistemi konusunda kesinlikle taviz vermeyecektir. Sayın Genel Başkanımız bunu daha önce defalarca açıklamıştır.
CHP, Anayasa Uzlaşma Komisyonu Masasını Tekmelediğini ve Tayyip Erdoğan’ın Ekmeğine Yağ Sürdüğünü Örtmeye Çalışmaktadır
Milliyetçi Hareket Partisinin Anayasa konusundaki tavrı bu kadar net iken CHP Grup Başkanvekili Sayın Özgür Özel’in Sayın Genel Başkanımızın bu açıklamalarını MHP Anayasa konusunda iktidara selektör yapıyor şeklinde değerlendirmesi tam anlamıyla bir saptırmadır. Her halde Sayın Özel’in ehliyeti yok. Trafik kurallarını bilmiyor. Eğer bilseydi selektör terimini kullanmazdı. Zira trafikte selektör uyarı anlamına gelmektedir. MHP hem CHP’ye hem de AKP’ye selektör ile uyarı yapmaktadır. Anayasa konusunda aklınızı başınıza devşirin demektedir. Sayın Özel bu çıkışıyla Anayasa Uzlaşma Komisyonunu dağıttıklarını, masayı tekmelediklerini ve Tayyip Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürdüklerini örtmeye çalışmaktadır. Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu Sayın Genel Başkanımızın bu açıklamaları konusunda sonuç çıkarmakta zorlandığını söylemiştir. Anlaşılan AKP ile CHP arasında yeni bir tahterevalli siyaseti yürütülmektedir.
CHP Arka Kapı Diplomasisini İyi Bilir
Sayın Özel bizi AKP ile arka kapı diplomasisi yapmakla suçlamaktadır. Biz arka kapı diplomasisi bilmeyiz. CHP arka kapı diplomasisini çok iyi bilir. İstikşafi görüşmeler adı altında kapalı kapılar arkasında 32 gün boyunca AKP ile görüşerek Türk Milletini oyalayan CHP değil midir? 7 Haziran seçimleri sonrasında Tayyip Erdoğan ile arasında kapalı kapılar arkasında konuşan CHP’nin eski Genel Başkanı değil midir? Arka kapı diplomasisinden bahseden Sayın Özel eski genel başkanları ile Tayyip Erdoğan arasında kapalı kapılar arasında ne konuşulduğunu, CHP’nin Tayyip Erdoğan’a Başbakanlık yolunu neden açtığını açıklamalıdır.
Cumhuriyet’i kurmakla övünen CHP’yi PKK’nın taleplerine aracılık eder hale getirenler Tarih önünde hesap verecektir.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve bu açıklaması nedeniyle Sayın Genel Başkanımızın tarih önünde hesap vereceğini söylüyor. Tarih önünde hesap verecek olan; AKP ile HDP arasında sarkaç görevi gören ve terörle mücadele konusunda zafiyet yaşayan CHP’dir. Tarih önünde hesap vermesi gerekenler; iktidara gelememenin acısıyla sürekli yeni açılımlar yaparak parti ilkelerinden uzaklaşan CHP’lilerdir. Tarih önünde hesap vermesi gereken; İmralı Canisi Öcalan’ın 10 maddelik paketini CHP’nin 10 Maddelik Kürt Sorunu Çözüm Önerisi diyerek kamuoyuna sunanlardır. Tarih önünde hesap vermesi gereken; Sosyalist Enternasyonel’in Güney Afrika’daki toplantısında, Türkiye’nin iç sorunu olan terör sorununun uluslararası bir soruna dönüştürülmesine yönelik alınan kararın altına imza atan CHP’dir. Tarih önünde hesap vermesi gerekenler “ PKK’nın Suriye uzantısı YPG bizim için terör örgütü değildir.” diyen CHP Genel Başkanıdır. Tarih önünde hesap vermesi gerekenler; ölen PKK’lılara şehit olarak nitelendiren CHP milletvekilleridir. Tarih önünde hesap vermesi gerekenler; İmralı Canisin Posterleri altında PKK’lılarla devletten hesap sormak için yürüyen CHP milletvekilleridir. Tarih önünde hesap vermesi gerekenler; PKK’nın savunuculuğunu yapan ve PKK’larla birlikte dağa çıkarak PKK’ya meşruiyet kazandırmaya çalışan CHP milletvekilleridir. Tarih önünde hesap verecek olanlar; Cumhuriyet’i kurmakla övünen CHP’yi PKK’nın taleplerine aracılık eder hale getirenlerdir. İmralı Canisi Öcalan’ın ve Habur’daki PKK’lıların avukatlığını yapan İmralı Canisinin taleplerini TBMM’ye kanun teklifi ve önerge olarak verenler tarih önünde hesap verecektir. Ermeni Soykırımı konusunda HDP ile birleşen CHP milletvekilleri ve buna buna sessiz kalan CHP sözcüleri tarih önünde hesap verecektir. Tarih önünde hesap vermesi gerekenler Çözüm sürecini, PKK ve İmralı Canisi ile tekrar müzakereleri dile getiren CHP’lilerdir. CHP’den milletvekili adayı olanlardan kaçı PKK terör örgütü üyeliğinden, PKK’ya yardım ve yataklıktan cezaevine girmiştir. CHP milletvekili adaylarından kaçı HEP, HADEP ve BDP’nin kurucusu ve delegesidir.
CHP Atatürk’ün Hatırasını İncitmiştir
Bir zamanlar ülkenin birliği ve bütünlüğü noktasında dimdik ayakta duran CHP ne acıdır ki; bugün HDP ile aynı noktada buluşmuş PKK’nın taleplerine aracılık eder hale getirilmiştir. Bu da CHP’deki değişim ve dönüşümü göstermesi açısından ilginçtir. Öcalan’ın yol haritasına göre yola çıkmak, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olan CHP’ye yakışmamaktadır. Bu gelişmeler karşısında herhalde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırası incinmiştir

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>