Manisa Milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın “İstiklal Marşı’nın Kabul Edilişinin 95 inci Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Münasebetiyle Yayınlamış Oldukları Mesaj

sss

Manisa Milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın “İstiklal Marşı’nın Kabul Edilişinin 95 inci Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Münasebetiyle Yayınlamış Oldukları Mesaj
12.03.2016

Zaferle taçlanmış Milli Mücadele tarihimizin destanı olan İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 95 inci yılını saygı, minnet ve gururla anıyoruz.

12 Mart 1921’de Büyük Millet Meclisinde İstiklal Marşı’mızın milli marş olarak kabul edilmesi Türk milletinin kahramanlıklarla dolu tarihinin destansı haykırışıdır.

İstiklal Marşımız, bir varoluş gayretinin çelikleşmiş ifadesidir. Bu ifade yüzyıllarca bir medeniyetin inşası ve korunması yolunda fedakârlığıyla öne çıkan kahramanların şahsında vücut bulmuştur. Bu ifade, Türk milletinin yeryüzünden silinmesi için emperyalistlerin türlü gayretlerin karşısına sarsılmaz bir imanla dikilenlerin hatırasında anlam kazanmıştır.

İstiklal Marşımız,

• ‘Esirliğe karşı Hürriyet’tir’,
• ‘Yılgınlığa karşı Azim’dir’,
• ‘Korkaklığa karşı Cesarettir’,
• ‘Bozgunculuğa karşı Birliktir’.

İstiklal Marşımız milli onurun dirilişi, bağımsızlık ateşinin kor alevidir.

Milliyetçiliği ayaklar altına almakla övünenler,

Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü hedef alanlar, Milli Mücadelenin bütün kazanımlarına karşı içeride ve dışarıda işbirlikçilerle birlikte hareket edenler,

“Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözünü dağlardan silenler, sokaklardan kaldıranlar,

T.C. ibaresinden rahatsız olanlar,

Terörist elebaşının mektubunu meydanlarda okutanlar ve alkışlayanlar, teröristten özür dileyenler,

“Milli sınırlar içerisinde vatan bir bütündür” ilkesini hedef alan teröristlerle müzakere ve mütareke edenler,

İstiklal Marşımızın manevi, milli ve yerli iklimini anlayamazlar.

Ülkemiz bugün Kurtuluş Savaşına sebep olan iç ve dış düşmanların biçim değiştirmiş haliyle karşı karşıyadır.

Kimliğimiz, birliğimiz, dirliğimiz, tarihimiz, vatanımız ve geleceğimiz tehdit altındadır. Ancak Türk milleti istiklaline sahip çıkacaktır.

Türk milleti Mehmet Akif’in mirası olan İstiklal Marşımızın değersizleştirilmesine karşı dimdik duracak ve yeni bir milli marş yazılmasına fırsat vermeyecektir.

Bu vesileyle, İstiklal Marşımızın “Korkma” diye başlayan uyarısını duyan ve kabul eden “yurdunu alçaklara uğratmama uğruna göğüslerini siper eden” başta Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, Milli Mücadele kahramanlarını ve Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u saygı ve şükranla yâd ediyorum.

Erkan AKÇAY
Manisa Milletvekili
Milliyetçi Hareket Partisi
Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>