GÜN SAZAK’IN ŞEHADETİNİN YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE…

yerinden 2

Meclis Genel Kurulunda Gün Sazak’ın şehadetinin yıl dönümü münasebetiyle meclis genel kurulunda bir konuşma yaptım:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Bugün aynı zamanda büyük siyaset ve devlet adamı Gün Sazak’ın şehadetinin 36 ncı yıl dönümüdür.

Gün Sazak Türk milliyetçiliğinin çileli dönemlerinde vicdan ve sorumluluk sahibi bir ülkü insanı olarak devlet ve siyaset dünyasında iz bırakmıştır. Gün Sazak Bey, Türk milletinin menfaatleri için bugünlere örnek ve model olacak yürekli ve bilge bir tavır ile hareket etmiştir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yakın çalışma arkadaşlarından olan Gün Sazak Türk milliyetçilerinin güç ve umut kaynaklarından olmuştur.

Bugünün siyaset adamlarının Gün Sazak Bey’in devlet şuurunu anlaması ve benimsemesi gereken bir dönemden geçiyoruz. 1977’de kurulan hükümette Gümrük ve Tekel Bakanı olarak görev yapan Gün Sazak kısa sürede yolsuzluk ve rüşveti ortadan kaldırarak Türk bürokrasi ve devlet tarihine damga vurmuştur. Siyasetin yolsuzluk ve rüşvet, rant, vurgun ve kupon gibi kavramlarla anıldığı bugünlerde Gün Sazak Bey’in tüm kamu yöneticileri için bir kutup yıldızı olmasını temenni ediyorum.

Gün Sazak Bey Milliyetçiliğin öncü şahsiyetlerinden birisidir. Bu vesileyle, Gün Sazak’a bir kez daha rahmet, minnet ve dualarla anıyor, O’nun gönül ve zihin dünyamızda yaşamaya devam edeceğini ifade etmek istiyorum.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>