İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANINDA MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRISINA İLİŞKİN…

1121

İStanbul Atatürk Havalimanında gerçekleşen terör saldırısına dair başbakan “Güvenlik zafiyeti yok” demiş. Başbakanın sözlerine ilişkin meclis genel kurulunda bir konuşma yaptım:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Ülkemiz vahşi terör saldırılarına maruz kalmaya devam ediyor ve terör saldırıları günbegün artmaktadır. Son bir yılda sadece kent merkezlerinde canlı bomba yöntemiyle 12 terör saldırısı gerçekleştirildi. Dün de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısında 41 vatandaşımız hayatını kaybetti, 239 vatandaşımız da yaralandı.

Ayrıca Diyarbakır Lice’de 2 güvenlik görevlimiz şehit oldu ve muhtelif yerlerde çok sayıda yaralımız var.

Bu vesileyle, saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize ve kederli ailelerine, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bugün Sayın Başbakanı telefonla arayarak Türkiye’nin teröre karşı yürüttüğü kararlı mücadelede devletin ve milletin yanında olduğunu ifade etmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri ne zaman Türkiye’deki bazı şehirler için uyarı yapsa uyarı yapıldığı günlerde hemen bir saldırı gerçekleşiyor. 28 Haziran sabahı gazetelerde ABD’nin uyarısı yer alıyordu ve akşamı saldırı gerçekleşti. “Amerikan istihbaratı Türkiye’de bilgi topluyor, bizim güvenlik ve istihbarat teşkilatlarımız ne yapıyor?” haklı sorusu cevabını bekliyor.

Maalesef devletin terörle mücadele etme iradesi ve yeteneği zaaf içindedir.

Sayın Başbakan “Güvenlik zafiyeti yok diyor.” Hem milletimiz hem de bizler bu sözlere inanmak istiyoruz ancak inanamıyoruz.

Bu zafiyetin idari, istihbari ve güvenlik boyutları vardır.

Bütün veriler elimizde iken “İstihbarat zafiyeti yok.” demek mümkün mü? Millî İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet ve istihbarat birimlerinin çalışmaları hangi yöndedir?

Türkiye terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke hâline gelirken Hükûmet nerededir?

Sadece kısa açıklamalarla yetinmekten ziyade icraata yoğunlaşması ve ülkenin gerçek gündemiyle meşgul olması gerekir.

Hükûmet “Bu saldırılarda güvenlik zafiyeti yoktur.” diyemez. Üstüne basa basa söylüyorum; güvenlik zafiyeti vardır.

Yeter artık!

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>