MHP’Lİ AKÇAY’DAN TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

yerinden 2

Milliyetçi Hareket Partisi grup başkanvekili Erkan Akçay TBMM’de yaptığı konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye’nin PKK terörüyle mücadelesini sekteye uğratmaması gerektiğini belirtti.

Manisa milletvekili MHP grup başkanvekili Erkan AKÇAY TBMM’de yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri ve ülke yönetiminde yaşanan gelişmelerin Türkiye’nin PKK terörüyle mücadelesini sekteye uğratmaması gerektiğini belirtti.

15 Temmuz terör saldırısı ve darbe girişimi sonrasında ülke olarak kritik bir eşikten geçtiğimizi belirten MHP’li Akçay “Devletin en temel kurumlarına yıllarca sinsice, yasa dışı yollarla sızan Fethullahçı terör örgütünün kamu kurumlarından tamamen temizlenmesini beklediğimiz bir dönemden geçiyoruz.” dedi. Fethullahçı terör örgütünün özellikle Türk milletinin göz bebeği, peygamber ocağı Türk Silahlı Kuvvetlerine sızarak burada darbe girişiminde bulunabilecek bir etkiye ulaşmasının üzerinde düşünülmesi gereken acı bir durum olduğuna işaret eden MHP’li AKÇAY konuşmasına şöyle devam etti:

“Darbe Girişimi TSK’nın Tamamına Mal Edilemez”

“Özellikle dikkat edilmesi gereken husus, 15 Temmuz girişiminin Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan bir klik tarafından gerçekleştirildiği ve teşebbüsün Türk Silahlı Kuvvetlerinin tamamına mal edilmemesi ve edilemeyeceği gerçeğidir. Türk askerinin şeref ve onuru, vatan ve millet sevgisi hiç kimse tarafından asla tartışılmamalıdır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkemizin güvenliği için bir an önce moral ve motivasyonunun güçlendirilmesi gerekmektedir. Bu amaçla zaman geçmeden komuta kademesinin de düzenlenmesi gerekmektedir.

Bir taraftan Fethullahçı terör örgütüyle mücadele ederken PKK terör örgütüyle mücadelenin de arka plana atılmaması gerekir. Mardin Derik’te 3 polisimiz ve Diyarbakır Silvan’da 1 askerimiz terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucu şehit düşmüştür. Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröre karşı mücadele iradesi bazı odaklar tarafından dizginlenmek isteniyor. Çözüm süreci sonrasında yaşadığımız sorunları 20 Temmuz 2015’ten itibaren terör saldırıyla acı bir şekilde öğrendik.

15 Temmuz olayları nedeniyle Silahlı Kuvvetlerin kışladan çıkamamasıyla terör örgütünün ülkemize yine silah ve mühimmat yığdığı haberleri kamuoyuna yansımaktadır. Hükûmetin bu hususu dikkatten uzak tutmamasını diliyoruz.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>