MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY’IN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ MECLİSTE YAPMIŞ OLDUKLARI KONUŞMA

erkan-akcay-tbmm-gk-1

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi, hainlerin saldırılarının arttığı, sivil vatandaşlarımızın ve kamu kurumlarının hedef alındığı, meclisin bombalandığı anlarda meclis genel kurulunda yapmış olduğum konuşma:

“ERKAN AKÇAY (Manisa) – Sayın Başkan, değerli milletvekilleri, aziz milletim; hepinizi saygıyla, canıgönülden, coşkuyla, heyecanla, kararlılıkla selamlıyorum. (Alkışlar)

1920’li yıllarda düşman işgalinde olan ülkemizde, düşmanların top sesleri Polatlı’dan Ankara’ya gelirken dahi Türkiye Büyük Millet Meclisi açıktır, çalışmıştır, görevinin başında olmuştur ve savaşı yürütmüştür. (Alkışlar)

Bugün, maalesef, demokrasi tarihimize, hukuk tarihimize kara bir leke olarak geçecek bir tasallutta bulunulmuştur.

Demokrasimize, hukukumuza, anayasal düzenimize kabul edilemez ve karşısında kararlılıkla duracağımız bir darbe girişimi söz konusudur. Türk milleti ve başta Türkiye Büyük Millet Meclisi olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün organları dimdik kararlı bir şekilde bu girişimleri bertaraf edecektir. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur.

Maceracılara asla geçit verilmeyecektir. Mevcut durum şunu göstermektedir ki bu girişim asla başarılı olmayacaktır.

Bizim, aziz milletimize, yüce milletimize mesajımız şudur: Sakin olsunlar, Türkiye Büyük Millet Meclisine, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve kurumlarına güvensinler.

Birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğimiz ciddi bir sınavdan geçtiğimizin bilinmesinde fayda vardır.

Bu düşüncelerle, bundan böyle, Türkiye Büyük Millet Meclisinde biz de Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak bu konudaki bütün gayretimizi göstermeye devam edeceğiz.

Yaşasın hukuk! Yaşasın demokrasi! Yaşasın aziz milletimiz, Türk milleti!

Hepinizi saygıyla selamlıyorum. (“Bravo” sesleri, alkışlar) ”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>