MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY’IN VAN, ELAZIĞ VE BİTLİS’TE GERÇEKLEŞTİRİLEN TERÖR SALDIRILARINA İLİŞKİN TBMM’DE YAPMIŞ OLDUKLARI KONUŞMA METNİ

CqIHNdhWEAAqAhg

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY’IN VAN, ELAZIĞ VE BİTLİS’TE GERÇEKLEŞTİRİLEN TERÖR SALDIRILARINA İLİŞKİN TBMM’DE YAPMIŞ OLDUKLARI KONUŞMA METNİ
18.08.2016

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Terör örgütü PKK’nın hain saldırıları devam ediyor. Son dönemde neredeyse her geçen gün gördüğümüz bombalı araçla saldırı yöntemiyle dün Van’ın İpekyolu ilçesinde polis merkezine gerçekleştirilen saldırıda 1’i polis, 2’si sivil 3 vatandaşımız şehit olmuş, 20’si polis 73 vatandaşımız yaralanmıştı.

Van’daki saldırının yaralarını sarmaya çalışırken bugün sabah da Elâzığ’da İl Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırıda 3 polisimiz şehit olmuş, 146 yaralımız vardır.

Biraz önce de Bitlis’ten yine bir saldırı haberi geldi. 3 asker, 1 korucumuz şehit, 7 askerimizse yaralı.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına ve büyük Türk milletine başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.

PKK’nın bu saldırılarını artık sürpriz olarak değerlendirmek mümkün değildir. Günbegün aynı yöntemle artan saldırıları görüyoruz.

Bu saldırılarla PKK terörünün gerçek amacı tekrar tekrar kendini göstermektedir. PKK, dili, dini fark etmeden bütün vatandaşlarımızı hedef almaktadır. Bu saldırıların tek bir adı vardır, katliam.

Önleyici tedbirlerin ve teknolojik imkânların, mutlaka, bir an önce seferber edilmesi gerekmektedir.

Öte yandan, bölücü terör örgütünün saldırıları, ülkemizin şiddetli bir terör dalgasıyla karşı karşıya olduğunu tekrar tekrar göstermektedir. Millî varlığımıza, birlik ve beraberliğimize yönelik tehditler her geçen gün artmaktadır. FETÖ’yle mücadele edilirken PKK ihmal edilmemelidir.

Türkiye’ye diş bileyenler ülkemizi boyunduruk altına almak istemektedir. 15 Temmuz kalkışması PKK tarafından haince sürdürülürken, mücadele terör örgütü ayrımı yapılmadan devam etmelidir.

Bu saldırılar topyekûndur, FETÖ, PKK, IŞİD vesaire.

Saldırı topyekûnsa savunma da topyekûn olacaktır.

Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır; o satıh bütün vatandır, bütün millettir.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>