3 MAYIS 1944 OLAYLARININ 70’İNCİ YIL DÖNÜMÜNE DAİR BASIN AÇIKLAMAM

erkan-akcay-21

Akıl ve sağduyunun kaybolduğu yıllarda Türk Milliyetçiliğine yönelik baskı ve zulmün en ağır şekilde hissedildiği 3 Mayıs 1944 olaylarının 70’inci yıl dönümünü idrak etmekteyiz. Bundan tam 70 yıl önce Türk Milliyetçileri milletin ufkunu açmak, değerlerine sahip çıkmak, milletini sonsuza kadar var etmek için büyük bir mücadele sergilemişlerdir. Bu mücadele Türk Milletinin gelecek güzel günlerinin de müjdecisi bir mücadele olmuştur. Ülkemiz 3 Mayıs 1944’ün mücadelesini bir kez daha hatırlamamızı elzem kılan şartlar içerisindedir. Ülkemizde siyasi iktidarı elinde bulunduran düşünce, milliyetçiliği ayaklar altına almayı kendisine düstur edinmiştir.

Bu zihniyet, adına çözüm denilen çözülme ve çöküş sürecinde, kendilerine engel Türk Milleti, Türklük ve Türk Milliyetçiliğine millet ve devlet düşmanı PKK’nın bile girişemeyeceği hasmane bir tutum takınmıştır. Milliyetçiliğe yönelik bu tutum, varlıklarını kanlı hesaplara paspas edenlerin, milletimize ve devletimize yönelik asırlık sömürgeci planların günümüzdeki uygulayıcısı konumunu göstermektedir. Türk tarihi Türk Milliyetçiliğini ve Türklüğü ayaklar altına almaya cüret edenlerin akıbetleriyle doludur.

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ, TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNİN, DİRLİĞİNİN VE BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜN SAVUNUCUSUDUR, TEMİNATIDIR”

Türk milliyetçiliği, Türk milletine duyulan derin sevgi ve inançtan kuvvet alan bir şuurdur. Türk milliyetçiliği, Türk milletinin hür ve bağımsız yaşamasını, yükselmesini gaye edinen bir fikir sistemidir. Türk milliyetçiliği, yüksek insanlık duygularının korunması iradesinin şuurunun bir ifadesidir. Türk milliyetçiliği, Türk Milletini, Türk vatanını ve Türk devletini sevmek, bunların iyiliği ve yükseltilmesi için köklü bir azim ve şuur sahibi olmak demektir.

Unutulmamalıdır ki; Türk Milliyetçiliği, Türk Milletinin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur, teminatıdır. Bu gerçekleri kabullenmeyen bir zihniyetin siyasi iktidarı meşgul etmesi Türk Milletine zulümdür. Türk Milletine yönelik tehditlerin karşısında Milliyetçi Hareket vardır ve var olmaya devam edecektir.

3 Mayıs 1944’ün azim ve kararlılığı, Türk Milletine mensubiyetten duyulan şeref ile dün olduğu gibi bugün de aynı heyecanla vardır ve yarın da var olacaktır. Bu vesileyle, Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve kıymetli fikir adamı Nihal Atsız başta olmak üzere zorlu bir dönemde adını tarihe yazdıran bütün dava büyüklerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>