MHP’YE HAKKÂRİ VE ŞIRNAK’TAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

14079995_1035026586565718_6654055154198817694_n

Hakkâri ve Şırnak’tan gelen iki ayrı heyet Milliyetçi Hareket Partisi TBMM Grubunu ziyaret ederek Hakkâri ve Şırnak’ın il olarak kalması için katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Ziyarette konuşan MHP’li Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Hükümet ile yaptığımız görüşmeler sonrasında Hakkâri ve Şırnak’ın il olmaktan çıkarılmasına yönelik maddeler torba tasarıdan çıkarılmıştır. Her iki kente de hayırlı olsun” dedi.

Hakkâri ve Şırnak illerinden gelen iki farklı heyet Milliyetçi Hareket Partisi TBMM grubunda Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ı ziyaret ederek Hakkâri ve Şırnak’ın il kalması konusunda Milliyetçi Hareket Partisinin destek ve katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Ziyarette Şırnak heyetinde Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Hâkim Zeyrek, Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı Mehmet Uğur, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve çok sayıda Şırnaklı vatandaşlar yer aldı. Hakkâri heyetinde ise Milliyetçi Hareket Partisi Hakkâri merkez ilçe başkanı başkanlığında sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda Hakkârili vatandaş yer aldı.

Ziyarette konuşan Milliyetçi Hareket Partisi grup başkanvekili Erkan AKÇAY Hakkâri ve Şırnak’ın ilçe yapılması büyük bir hata olurdu. Bu hatadan dönülmesi için Milliyetçi Hareket Partisi grubu olarak büyük çaba gösterdik. Hükümet ve iktidar partisi yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerin sonucunu almaktan dolayı gururluyuz.” dedi.

“Hakkâri ve Şırnak’ın Sorunlarının Takipçisi Olacağız”

Milliyetçi Hareket Partisinin her zaman Şırnaklı ve Hakkârili vatandaşlarımızın yanında olduğunu belirten MHP’li Akçay, “Hakkâri ve Şırnak’ın il merkezi statüsünün ellerinden alınması ekonomik, toplumsal, idari ve siyasal sorunlara yol açabilecek düzenlemeler içermekteydi. Şırnak ve Hakkâri illerinin ilçeye döndürülmesi çok olumsuz sonuçlar doğrulabilecek bir düzenlemeydi. Genel Kurulda Milliyetçi Hareket Partisi’nin girişimleriyle bu düzenlemelerin tasarı metninden çıkarılması önemlidir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Hakkâri ve Şırnaklı vatandaşlarımızın sorunlarının takipçisi olacağız. Bu vesileyle sizlerin aracılığıyla Hakkâri ve Şırnaklı vatandaşlarımıza Sayın Genel Başkanımızın selam, saygı ve sevgilerini iletmek istiyorum.

Şırnak heyetinin ziyaretinde konuşan bir Şırnaklı “Sayın Devlet Bahçeli’den gördüğümüz desteği kimseden görmedik. Sayın Bahçeli, ağzıyla, gözüyle ve gönlüyle bir konuştu. Sizin bu talebinizi Şırnaklı ve Hakkârili vatandaşlarımızın hakkı olarak görüyorum.” dedi. Biz hangi parti ile görüşürsek görüşelim bu durumu sadece Sayın Bahçeli’nin düzeltebileceğini söylediler. Sayın Bahçeli de bize bu konuda sonuna kadar destek veriyor. O yüzden gönlümüz rahat.” dedi. Hakkâri heyetinin ziyaretinde konuşan MHP merkez ilçe başkanı Abdülaziz Gürbey de “Hakkâri’nin il olarak kalması için Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin yapmış oldukları çalışmalardan dolayı büyük gurur duyduk. Çalışmalarınız her bir Hakkârilinin gönlünde yer alacak, hiç unutulmayacaktır.” dedi.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>