Manisa Milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Yayınladıkları Kutlama Mesajı 29.10.2016

20141028_601835

Manisa Milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili
Erkan AKÇAY’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Yayınladıkları Kutlama Mesajı
29.10.2016

Türk milletinin bağımsızlık, birlik ve beraberliğinin, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün simgesi olan Cumhuriyetimizin 93 üncü yıldönümünü kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsız, medeni, bir ve bütün olarak yaşama iradesidir.

Cumhuriyet, yılgınlığa ve bezginliğe karşı Türk milletinin asil duruşudur.

Cumhuriyet, hürriyet davasıdır; Türklüğün şuurudur.

Cumhuriyet, büyük Türk milletinin bağımsızlık ve milli devlet ülküsünde birleşmesidir.

Cumhuriyet, eşitliğin, hürriyetin, kardeşliğin ve birliğin teminatıdır.

Cumhuriyet şanlı bir mücadele ile bağımsız yaşama ülküsünü yedi düvele ilan eden atalarımızın iman gücüyle elde ettikleri zaferi sürekli kılma arzusudur. Milletimizi Kurtuluş Savaşı’na götüren şartlarla mücadelenin tam bağımsız ve muasır ülkeler seviyesinin üstüne çıkmayla gerçekleşebileceğini gören Mustafa Kemal Atatürk bu hedeflere ancak demokrasi ve cumhuriyet ile varılabileceğini görmüştür.

Şanlı atalarımızdan miras bu ülkü ve miras bugün dahili ve harici düşmanların tehdidi altındadır. 100 yıl önce Türk’e kefen biçme cüretini gösteren yerli işbirlikçileri yeniden sahnededir. Türk milletini ve Türk devletini tarihten ve Anadolu’dan silmeye yönelik projeler taşeron terör örgütleriyle raftan indirilmiştir.

Milletimizin bulunduğu vatanda işgal, ihanet ve zulüm bulutları çökmüştür.

Büyük Türk milleti her türlü engele, bölücü ve yıkıcı saldırılara rağmen 93 yıl önce verdiğimiz karara sahip çıkmıştır. Cumhuriyet korunmuş, demokrasiye sahip çıkılmış, milli birlik hain emeller karşısında yeniden tecelli etmiştir.

Bundan sonra Cumhuriyet’i anlamak, yaşatmak ve kutlamak şanlı tarihimize karşı bir görevimiz olmakla birlikte, Türk milletini ve Türk devletini esaret altına alarak yok etmek isteyen dahili ve harici odaklar için de kesin bir hatırlatmadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı, Türk milletinin bir evladı olmaktan onur duyan herkesle bugün aynı noktada bir kez daha buluşuyoruz; vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, devletimizin ilelebet payidarlığını daima yüksekte tutuyoruz. Cumhuriyetimiz bu ülkülerin teminatıdır; Cumhuriyeti koruyacağız, güçlendireceğiz. Cumhuriyet dışında macera arayanlara asla geçit vermeyeceğiz.
29 Ekim 1923 Türk milletinin nihai kararıdır. Türk milleti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiç kimsenin tutsağı olmayacak, mukadderatına kendisinden başka irade tanımayacak, daima tam bağımsız yaşayacaktır.

Bu vesileyle, büyük Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor; vatanın ve milletin birliği, devletin dirliği için can veren aziz şehitlerimizi rahmet ve duayla; Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın aziz kahramanlarını minnet ve özlemle anıyorum.

Erkan AKÇAY
Manisa Milletvekili
Milliyetçi Hareket Partisi
Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>