Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın 10 Kasım Nedeniyle Yayınladıkları Atatürk’ü Anma Mesajı

images

Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın destanlaşmış Başkomutanı, Türk milletinin birliğinin simgesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının üzerinden 78 yıl geçmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, tarihin Türk milletine esaret ve yok oluş arasında seçenekler sunduğu bir anda, tarihin akışına Türk Milleti namına “istiklal” cevabını veren eşsiz bir liderdir.

O bir komutan, bir inkılâpçı ve bir devlet adamı olarak kendisini Türk milletinin bekasına adamıştır. Ümitsizliği, ayrılıkları ve kaygıları tarihe gömmüş, Türk milletine milli değerleriyle yeniden yükselmenin rehberi ve ışığı olmuştur.

Mustafa Kemal Türk milletinin çağlar değiştiren kudretinin sırrını alevlendirmiştir.

Bu sır, hürriyet davasıdır; mazlumun hesabının zalimden sorma kabiliyetidir.

Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin medeniyet yürüyüşünde Türkiye’yi sadece bir anavatan olarak görmekle kalmamış, inkılaplarıyla gerçekleştirdiği atılımla Türk milletinin çağlar aşan ülküsünü genç Cumhuriyete emanet etmiştir.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına düşen büyük görev Atatürk’ün kutlu emanetlerine sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmaktır.

Atatürk 1920’li yıllarda harap ve bitap düşmüş bir ülkenin hürriyet ve medeniyet yolunda ulaştığı coşku ve kudret göz önünde alındığında bitmez bir muhabbetle ilelebet anılması gerekirken, O’nun Türk milletini birleştiren bir değer olmasından ürkenlerin vefasızlıklarını görüyoruz. İstedikleri Atatürk’ün unutulmasıdır.

Bizler tarih önünde söz veriyoruz; Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerinin takipçileri ve geliştiricileri olarak, O’nun Nutuk’ta söylediği “temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. İstiklâlinden yoksun bir millet, medenî insanlık dünyası karşısında uşak olmak mevkiinden kurtulamaz” uyarısıyla, cumhuriyetimizin, devletimizin, milletimizin, dilimizin, ülkemizin ilelebet baki ve payidar kalmasına hizmet edeceğiz.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü minnet ve şükranla anıyoruz.

Erkan AKÇAY
Manisa Milletvekili
Milliyetçi Hareket Partisi
Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>