DÜNYA DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ MÜNASEBETİYLE…

1

Manisa Milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın Siirt’te Meydana Gelen Maden Kazası Münasebetiyle TBMM Genel Kurulunda Yapmış Oldukları Konuşma
22.11.2016

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Bugün Dünya Diş Hekimliği Günü’dür. Ülkemizde 8.683’ü Bakanlık bünyesinde olmak üzere, 24.800 diş hekimi, yaklaşık 10 bin de diş teknikeri, teknisyeni ve diş klinik yardımcısı görev yapmaktadır.

Ağız ve diş sağlığının her bir kademesinde görev yapanlar yoğun bir çalışma temposu içindedir. Geçtiğimiz yıl, Bakanlık bağlı kurum ve kuruluşlarında 25 milyon 800 bin poliklinik, 5 milyon 308 bin diş çekimi, 1 milyon 970 bin kanal tedavisi ve 7 milyon 556 dolgu işlemi gerçekleştirilmiş ve 404 bin cerrahi müdahale yapılmıştır. Özellikle, Bakanlık bünyesindeki başta diş hekimleri olmak üzere, tüm ağız ve diş sağlığı çalışanları yoğun çalışma ve emeklerinin karşılığını alamamaktadır.

Bu vesileyle, tüm diş hekimlerinin Diş Hekimleri Günü’nü, tüm ağız ve diş sağlığı çalışanlarının da haftasını kutluyor, kendilerine sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir çalışma hayatı dilerken sorunlarının da bir an evvel çözülmesini bekliyoruz.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>