Manisa Milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Yayınladıkları Kutlama Mesajı 24.11.2016

15171122_1143932442381435_2498246692254261152_n

Manisa Milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın
24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle
Yayınladıkları Kutlama Mesajı
24.11.2016

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü.

Her ne kadar öğretmenlerimizin bir günü olsa da onlar her an hatırlanması ve saygı duyulması gereken değerlerimizdir.

Öğretmen, aydınlaşmış zihinlerin mimarıdır.

Öğretmen, cehaletin kara perdesini yakan bir ışıktır.

Öğretmen, vicdanlara erdem aşılayan rehberdir.

Öğretmenlerimizin ülkemiz için önemi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” veciz sözünde gizlidir.

Bugün binlerce öğretmenimiz atama beklemektedir. Şubat ayında yapılması planlanan 30 bin öğretmen ataması yeterli değildir. Atanamayan tek bir öğretmen dahi kalmamalıdır. Bununla birlikte meslekteki öğretmenlerimizin sorunlarına kulak verilmelidir. Sözleşmeli ve geçici öğretmenler daimi kadrolara geçirilmeli, teftiş sistemi tek çatı altında toplanmalı, rotasyondan kaynaklı sorunlar bitirilmeli, özür grubu tayinleriyle ilgili sorunlar çözülmeli, ek ders ücretleri ile eğitim ve öğretim tazminatları yükseltilmeli, öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmeli, terfi sistemi liyakat ve başarı kriterine göre yapılmalıdır.

Öğretmenlerimiz en temel ihtiyaçlarını dahi gidermekte zorluk çekmektedir. Öğretmenlerimizin geliri yoksulluk sınırının altındadır. Öğretmenlik mesleğinin itibarını arttırarak öğretmenlerin ekonomik durumları layık oldukları seviyeye yükseltilmelidir.

Öğretmenlerimizin katlanarak artan sorunlarına çözüm için Milliyetçi Hareket Partisi olarak vermiş olduğumuz kanun teklifleri TBMM gündeminde bekletilmektedir. Öğretmenlerimizin sorunları bir an önce çözüme ulaştırılmalıdır. Kalkınmış, çağdaş uygarlık düzeyinin ötesine emin adımlarla yürüyen bir Türkiye için eğitim ve öğretimin sorunlarının ve öğretmenlerimizin sıkıntılarının bitirilmesi gerekmektedir.

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, her birine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden ve terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehit öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Erkan AKÇAY
Manisa Milletvekili
Milliyetçi Hareket Partisi
Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>