İstanbul’da yılbaşı gecesi bir eğlence merkezine saldıran teröristin yakalanmasına ilişkin…

yerinden 2

İstanbul’da yılbaşı gecesi bir eğlence merkezine saldıran teröristin yakalanmasına ilişkin TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptım:
ERKAN AKÇAY (Manisa) – Yılbaşı gecesi İstanbul’da bir eğlence merkezinde 39 kişinin hayatını kaybetmesiyle neticelenen saldırının faili teröristin yakalandığı bilgisi açıklandı. On altı gündür İstanbul Emniyet teşkilatımızın gece gündüz dikkatli bir şekilde teröristin peşinde olduklarını basın yayın organlarından takip ediyorduk. Her ne kadar acılarımızı hafifletmese de Emniyet teşkilatımızın başarısından duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu operasyonda yer alan her bir Emniyet mensubunu canı gönülden tebrik ediyorum.
Elbette bu teröristin yakalanması önemli bir başarıdır ancak teröristin yakalandığı evden on beş gün İstanbul’da nasıl saklandığına kadar pek çok konu gündeme gelmektedir. Bu ve benzeri sorular büyük bir dikkatle ele alınmalı ve eğlence merkezine gerçekleştirilen saldırı bütün unsurlarıyla aydınlatılmalıdır.
Teşekkür ederim.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>