MHP’Lİ AKÇAY’DAN CHP’Lİ ÖZEL’E: “MHP SİYASETİN ONURLU AMİRAL GEMİSİDİR”

16807834_1218895671512141_8982217830466565321_n

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, CHP’li Özgür Özel’in Milliyetçi Hareket Partisini hedef alan açıklamalarına cevap verdi. MHP’li Erkan Akçay CHP’li Özgür Özel’in tükenmişlik sendromuyla hırçınlık yaptığını belirterek “Terör örgütleriyle ortaklıklarını gizlemeyen bir partinin temsilcisinin sözlerini hayretle karşılıyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay’dan CHP’li Özgür Özel’in “terör örgütleri Devlet Bahçeli’den memnun” açıklamasına cevap geldi. CHP’li Özel’in “Bütün terör örgütleri Devlet Bahçeli’nin benimsemiş olduğu yöntemden çok memnun” iddialarını sert bir şekilde eleştiren MHP’li Akçay CHP’nin tükenmişlik sendromu içerisinde hırçınlık yaptığını belirtti.

CHP’nin ana muhalefet sorumluluğunu taşımayıp kıskançlık krizlerine girdiğini belirten MHP’li Akçay, “CHP referandum kampanyasını MHP karşıtlığı üzerinden kurarak siyasi sığlığını gizleme çabasına girmiştir. CHP’nin tutumu sarhoşun gideceği yeri şaşırıp başka kapıyı çalmasına benzemektedir. CHP sözcüsü siyasette demagojinin ve polemiğin cazibesinden kendisini sıyırmayı bir türlü becerememekte; Milliyetçi Hareket Partisine saldırmak için adeta fırsat kovalamaktadır.

“Hezeyan İçindeler”

CHP sözcüsünün kullandığı içi boş cümlelerin CHP’nin politikasızlığının su yüzüne çıkmasından başka bir anlam ifade etmediğini belirten MHP’li Akçay, “Neresinden tutsanız dökülen bu hezeyanlar, ithamlar ve saldırılar CHP’nin içinde bulunduğu çaresizliğin açık göstergeleridir. Bugüne kadar pek çok girişimiyle bölücü terör örgütünün vagonu olmaktan hicap duymayanların, terörist cenazelerinde kuyruğa girenlerin Genel Başkanımıza dönük ifadeleri ancak abesle iştigaldir.

Terör örgütünün uzantılarıyla kol kola girerek “Birlikte Nasıl Salladık” diye birbirlerine gülücük dağıtanların MHP’ye referandum üzerinden saldırması da oldukça manidardır. Bölücü terör örgütünün kondüktörlüğüne soyunarak meclisi PKK’nın ve siyasi uzantılarının talepleri doğrultusunda toplantıya çağıranların hangi katarlara vagon olduğunu Türk milleti çok iyi bilmektedir.” dedi.

Özgür Özel’in Milliyetçi Hareket Partisine yönelik açıklamalarında ‘Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur.’ Misali bildik ezberlerini tekrarlayıp durduğunu ifade eden Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “ Milliyetçi Hareket Partisi ülkemiz için, devletimiz için, milletimiz için bu referandumda “evet” demektedir. Türk devletine ve Türk milletine düşmanlık besleyenleri bizim bu çizgimizi destekler mahiyette göstermek siyasi bir sığlıktır. Bugüne kadar defalarca terör örgütünün sözcülüğüne soyunanların MHP’nin tutumunu anlayamaması kabul edilebilir bir durumdur!”

Terör örgütlerinin hiçbir zaman MHP’yle aynı çizgide yer alamayacağını belirten MHP’li Akçay CHP’nin terör örgütünün talep ve beklentilerini içeren meclis çalışmalarını gündeme getirdi. Akçay açıklamasına şöyle devam etti:

“Terör örgütleri CHP’den memnun”

“Bölücü terör örgütü PKK’yla bugüne kadar kimlerin işbirliği yaptığı meclis kayıtlarında yer almaktadır. Sayın Özel’e soruyorum: Bölücü terör örgütü “Türklüğün bekası için evet” diyen MHP’den mi memnun olur, yoksa Aralık 2014’te İmralı canisinin taleplerini kanun teklifi haline getirerek toplumsal mutabakat komisyonu ile ortak akıl heyeti kurulmasını öneren CHP’den mi? Bölücü terör örgütü “Her Evet milletin istiklaline, devletin istikbaline, bayrağın iffetine, vatanın izzetine duadır ve yeminimizdir” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’den mi memnun olur, Ekim 2014’te PKK’nın Suriye uzantısı için “YPG bizim için terör örgütü değildir” ifadesini kullanan CHP’nin Genel Başkanından mı? Bölücü terör örgütü “cumhuriyet için, devlet için, millet için evet” diyen MHP’den mi, yoksa “Ben ve çevremdekiler HDP’ye oy verdik” diyen CHP’den mi memnun olur?

CHP’li grup başkanvekili kendi hazin durumlarına bakıp öz eleştiri yapacaklarına Türk siyasetinin ilkeli, dürüst ve yüz akı partisi MHP aleyhinde kampanya yürütme gayretindedir. MHP’nin Anayasa ve dokunulmazlıklar konusundaki ilkeli, tutarlı ve dürüst duruşu CHP’yi rahatsız etmiştir. Bu rahatsızlık yalan, iftira ve nefret söylemine dönüşmüştür. Yalan ve iftiranın hasadı hüsrandır. Yalan ve iftiranın kaçınılmaz sonucu itiraf ve özürdür. Sonuç olarak, kim ne derse desin. Milliyetçi Hareket Partisi hak bildiği yoldan devam edecektir. MHP siyasetin onurlu amiral gemisidir; bu konumunu da muhafaza edecektir.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>