SURİYE’DE GÖREV YAPAN ASKERLERİMİZE TAZMİNAT HAKKINDA

16649131_1495514507155449_5116796465821634349_n

Bugün TBMM Genel Kurulunda Maliye Bakanına yöneltmiş olduğum bir soruda Suriye’de görev yapan askerlerimize yönelik tazminat ödemelerini gündeme getirdim. Maliye Bakanına yöneltmiş olduğum soru ve Sayın Bakanın cevabı şu şekildedir:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Sayın Maliye Bakanına olacak sorum: Biliyorsunuz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye’de çok önemli operasyonlar yapıyor. Bir kanun hükmünde kararnameyle Suriye’de görevli olan bu askerlerimize bir tazminat ödemesi öngörülmüştü. Bu ödemenin yapılabilmesi için de Bakanlar Kurulunun ödemenin usul ve esaslarını belirlemesi gerekiyor. Bu çalışmalar hangi aşamadadır? Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları bu tazminat ödemesinin ne zaman yapılacağını merak etmektedirler.

Teşekkür ederim.

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL (Bayburt) -Sayın Akçay, müsaade ederseniz, bunu Millî Savunma Bakanlığından soruyorum yani bu konu hassas bir konu, çok önem veriyoruz, oradaki yürütülen mücadele ülkemizin güvenliği için son derece hassas ve oradaki çalışmaları yürüten personele ilişkin gerekli çalışmaları yapıyoruz derken arkadaşlar bana şöyle bir not gönderdiler: Suriye’deki görevli askerî personele tazminat ödenmesine ilişkin usul ve esaslar şu anda Bakanlığımız tarafından Başbakanlığa gönderilmiş durumda; takip ediyoruz, en yakın zamanda bununla ilgili gerekli düzenlemeyi de çıkaracağız. Ben de bu arada teşekkür ediyorum, bu bilgi de bana gelmiş oldu, paylaşmış olduk onları.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>