MHP’Lİ AKÇAY: “68 YATAKLI KULA DEVLET HASTANESİNİ YIKIP 50 YATAKLI HASTANE YAPIYORLAR”

kula

MHP Kula ilçe başkanı İbrahim Kilimci ve yönetim kurulu üyeleriyle Kula Belediyesini ziyaret MHP’li AKÇAY’ı Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un şehir dışında olmasından dolayı Kula Belediye Başkanlığına vekalet eden Kula Başkan vekili Murat Yanbolu ile Belediye Meclis üyeleri Faik Şentürk, Tuncay Ergün, Süleyman Karadağ ve Mehmet Kavak karşıladı.

Yeni atanan Kula Kaymakamı Murat Özgüven’e hoş geldin ziyaretinde bulunan MHP’li AKÇAY, Kula’da esnaf ziyareti yapıktan sonra Kula Belediye Meclis Üyesi Tuncay Ergün’e ait Ergün Mali Müşavirlik işyerine giderek 13 Şubat 2011 tarihinde yasalaşan 6111 ve 10 Eylül 2014 tarihinde yasalaşan 6552 sayılı Torba Kanundaki borç yapılandırmadaki uygulamalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

68 Yataklı Hastaneyi Yıkıp 50 Yataklı Hastane Yapıyorlar.

MHP Kula İlçe Başkanı İbrahim Kilimci, Kula Belediye Başkanvekili Murat Yanbolu ile Kula Belediye Meclis üyeleri Faik Şentürk, Tuncay Ergün ve Vedat Yılmaz ile fikir alışverişinde bulunan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY Kula’nın en önemli ihtiyaçlarından biri de devlet hastanesidir. 68 yataklı Kula Devlet Hastanesi 1.500 metrekare alana kuruludur. Oysa Kula Devlet Hastanesi bahçesiyle birlikte 10.500 metrekare alana sahiptir. Dolayısıyla yaklaşık 9.000 metre kare boş alan bulunmaktadır. Kula’ya 100 yataklı yeni bir Devlet Hastanesi yapılacağına ilişkin söylentiler yıllardır devam etmektedir.

Kula’ya yapılması düşünülen Devlet Hastanesiyle ilgili olarak 3 Aralık 2012 tarihinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a soru önergesi verdim. Soru önergemde Kula’ya yeni bir hastane yapılıp yapılmayacağın, yapılırsa bu hastanenin nereye, ne zaman yapılacağı ve kaç yatak kapasitesine sahip olacağını sordum. Ancak bu soru önergemiz Sağlık Bakanlığı tarafından hala cevaplanmamıştır. Ancak biz bu konu ile ilgili olarak çalışmalarımıza devam ettik. Kula Devlet Hastanesiyle ilgili bu ısrarlı çalışmalarımız sonucu Kula Devlet Hastanesi Projesi tekrar gündeme gelmiştir. Kalkınma Bakanlığı 2014 Kamu Yatırımları Programına göre; 1991I000040 nolu proje ile Kula’ya 50 yataklı Devlet Hastanesi yapılacaktır. 12 milyon 500 bin TL değerinde olan bu hastane 8 bin metre kare alana kurulacaktır. Hastanenin inşaatına 2014 yılında başlanacak ve inşaat 2016 yılında bitirilecektir. Ancak bu proje ile ilgili iki sorun vardır. Birincisi 68 yataklı Kula Devlet Hastanesi Kula’ya yetmezken yeni yapılacak Hastanenin 50 yataklı olmasını anlamak mümkün değildir. İkinci olarak 2014 yılında başlanıp 2016 yılında bitirilmesi düşünülen Kula Devlet Hastanesi için şu ana kadar 3 bin liralık bir ödenek ayrılmıştır. Yani 2014 yılında başlanacağı söylenen Kula Devlet Hastanesine hala başlanamamıştır. Çünkü Kula Devlet Hastanesi için yer sorunu hala çözülememiştir. Oysa Kula Belediyemiz Kula Devlet Hastanesiyle ilgili olarak Sağlık Bakanlığı yetkililerine 3-4 yer göstermiştir. Ancak Bakanlık yetkililerinin onayladığı bu yerleri birileri inatla değiştirmek istemesi nedeniyle Kula Devlet Hastanesi projesine bir türlü başlanamamıştır. ”dedi.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>