Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Yayınladıkları Kutlama Mesajı 23.04.2017

en-guzel-23-nisan-siirleri-ve-sozleri-0

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97 nci yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.

97 yıl önce bir yandan emperyalistlerin işgal, diğer yandan İstanbul Hükümeti’nin aleyhe yürüttüğü ve işgalcileri memnun etmek için sürdürdükleri tavizkar kampanyalarla Türklük öz vatanında söndürülmek istenmişti.

Böyle bir ortamda memleketin dört bir yanından gelen vatan ve millet sevdalıları Ankara’ya gelerek bağımsızlık mücadelesini yürütmüşlerdir.

Milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi bundan 97 yıl önce olan ülkenin dört bir yanından gelen kahramanların, milli mücadele komutanlarının dualarıyla açılmıştır.

23 Nisan 1920 tarihi, Türk milletinin var oluş mücadelesini kazanmasının ifadesi olarak tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir.

23 Nisan, Türk milletinin bağımsız, medeni, bir ve bütün olarak yaşama iradesidir.

23 Nisan, büyük Türk milletinin dağılma yerine kucaklaşmayı, farklılaşma yerine bütünleşmeyi, ayrılma yerine bütünleşmeyi tercih ettiği gündür.

23 Nisan, milli onurun dirilişi, teslimiyetçi yönetimlere karşı milli bir duruşun simgesidir.

23 Nisan’ın ruhunda, devletin istikbalinde, milletin istiklalinde Türk milletinin “kayıtsız şartsız milli hâkimiyeti” yatmaktadır.

Milli iradeyi memleketin dâhilinde hâkim kılmak birinci meclisin temel ülküsüydü. Bu ülküye yönelik son örneğini 15 Temmuz’da yaşadığımız, dâhili ve harici bedbahtlar tarafından yönlendirilen saldırılar yine milletin azim ve kararlılığıyla def edilmiştir.

Milli iradeyi hâkim kılacağız, demokrasimize ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

Bu düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; vatanımızın birliği, dirliği ve esenliği için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarını, şehitlerimizi gazi meclisin milletvekillerini rahmet ve minnetle anıyorum.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Erkan AKÇAY
Manisa Milletvekili
Milliyetçi Hareket Partisi
Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>