Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın Yayınladıkları Erol GÜNGÖR’ü Anma Mesajı 24.04.2017

erol_gngor-copy-copy

24 Nisan Prof. Dr. Erol Güngör’ün vefatının sene-i devriyesidir.

Erol Güngör milliyetçilik, tarih şuuru, millî tarih gibi meselelere kendisinden öncekileri hem özümseyen, hem de onları çok aşan yorumlarıyla Türk mefkûre tarihinin en nadide isimlerinden birisidir.

Prof. Dr. Erol Güngör’ün aramızdan erken ayrılışı düşünce dünyamızda derin yaralar açmıştır, onun gibi kendi milletinin değerlerine yabancılaşmamış aydınlara olan ihtiyacımız gün geçtikçe artmaktadır.

Türk Kültürü ve Milliyetçilik, İslâm’ın Bugünkü Meseleleri, Tarihte Türkler, kültür Değişmesi ve milliyetçilik gibi kitapları ellerimizden düşmemiştir. Erol Güngör Türk milletinin önündeki en zor meselelere bile büyük zekâsıyla çözümler üretmiştir. Erol Güngör, 45 yıllık ömrüne sığdırdığı onlarca eser ile Türk düşünce dünyasına büyük bir miras bırakmıştır. Türk milletinin irfanı, kültürü, moral değerlerinin ilmek ilmek yer aldığı eserlerinin önemi vefatının üzerinden geçen her yıl artmaktadır.

Erol Güngör’ün aramızdan ayrılışının ardından Türk mefkûre dünyasında yeri henüz doldurulamamış bir boşluk doğmuştur. O’nun ilim dünyasından damlalarla Türk milleti, Türk aydını, Türk genci kendi fikir dünyasını zenginleştirmeye devam edecektir.

Bu vesileyle vefatının 34 üncü sene-i devriyesinde Erol Güngör’ü rahmet ve minnetle anıyorum.

Erkan AKÇAY
Manisa Milletvekili
Milliyetçi Hareket Partisi
Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>