MANİSA’DA ASKERLERİMİZİN ZEHİRLENMESİ HAKKINDA…

Milletvekili Erkan Akcay

Manisa’da askerlerimizin zehirlenmesi hakkında TBMM Genel Kurulunda konuşma yaptım:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Geçtiğimiz hafta 23 Mayısta Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında 1.046 askerin enfeksiyon ve zehirlenme vakası yaşamasının ardından, bu defa 27 Mayısta yine Manisa’nın Kırkağaç ilçesindeki 6. Jandarma Komanda Eğitim Alay Komutanlığında 400 askerimiz gıda zehirlenmesiyle karşılaşmıştır, Manisa’da 1 askerimiz şehit olmuştur. Manisa Merkez ve Kırkağaç’ta pek çok askerimizin tedavisi hâlen devam etmektedir.

Elbette bu vakaya münferit bir hadise olarak bakamayız. Bir hafta içerisinde aynı şehirde meydana gelen bu iki hadisenin enine boyuna değerlendirilmesi, araştırılması ve konunun açıklığa kavuşturulması gerekiyor.

Bu vesileyle şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Ayrıca, bütün askerlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, tedavileri devam edenlere acil şifalar diliyorum.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>