MESCİD-İ AKSA’DAKİ İSRAİL ZULMÜNE İLİŞKİN

yerinden 1

Mescid-i Aksa’daki İsrail zulmüne ilişkin TBMM Genel Kurulunda konuşma yaptım:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

İsrail’in Mescid-i Aksa’daki zulmü son günlerde dünya kamuoyunu infiale sevk eden konulardan birisidir.

İbadethaneler kutsal mekânlardır ve her türlü saldırıdan masumdurlar. İsrail’in bu uygulamaları baskıcı ve saygısızcadır, insan haklarına aykırıdır.

İslam’ın kutsal mekânlarından olan, biz Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa, İsrail tarafından resmen ve fiilen bir kez daha işgal edilmiştir.

İsrail Mescid-i Aksa’yı ablukaya almış, kapısına dedektör koymuştur. 1967 yılından beri Mescidi Aksa’da ilk defa Cuma namazları kılınamamıştır. İsrail’in bu faaliyeti ibadet özgürlüğünü kısıtlamaya yöneliktir ve bu girişimler Mescid-i Aksa ile Müslümanların bağını koparmaya yönelik faaliyetlerdir.

Mescid-i Aksa, biz Müslümanların ortak mirasıdır, şerefidir, namusudur. İsrail’in bu haksız, hukuksuz ve saygısız faaliyetlerini kınıyoruz ve reddediyoruz. İsrail’i, bu son derece vahim yanlıştan vazgeçmeye davet ediyoruz.

Teşekkür ederim.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>