“Türkiye, bekasına diş bileyen, dinamitlemek isteyen her türlü çevre, oluşum, grup, örgüt ve yapıyla korkusuzca, kıran kırana bir mücadele halindedir”

1

25 Temmuz 2017 Salı günü TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğum konuşma:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Türkiye, bekasına diş bileyen, dinamitlemek isteyen her türlü çevre, oluşum, grup, örgüt ve yapıyla korkusuzca, kıran kırana bir mücadele halindedir. 16 Haziran 2017 tarihinde şehit edilip dereye atılan öğretmenimiz Necmettin Yılmaz’ın katilleri ile 15 Temmuz gecesi Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığında ihanete kurşun sıkan Astsubay Ömer Halisdemir’i ve 250 vatan evladını şehit eden teröristler ve yardakçılarıyla çok çetin bir mücadele sürmektedir.

Irak ve Suriye’nin kuzeyini içine alan, Akdeniz’e uzanması planlanan terör devleti ile küresel vahşet çetesi altın vuruşu yapmak istemektedir. ABD, 5 Hazirandan 9 Temmuza kadar süren sevkiyatlarla 434 defa PKK/PYD bölgesine silah ve mühimmat teslimatı yapmıştır. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi YPG’yle iş birliği yaptıklarını itiraf etmiş, daha ileri giderek, FETÖ’yü bir terör örgütü olarak görmediklerini vurgulamıştır. Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve diplomatik kuşatmayla yılması, teslim bayrağını çekmesi amaçlanmaktadır. Bizim için “Ya istiklal ya ölüm.” parolası millî şuur ve vicdan rehberidir.

Almanya’yla gerilen ilişkiler bir diğer önemli bahistir. İstanbul Büyükada’da gözaltına alınan, daha sonra 18 Temmuzda tutuklanan sözde aktivistler arasında bir Alman vatandaşının bulunuyor olması Türkiye-Almanya ilişkilerinde bir gedik daha açmıştır. Ajanların yeni maskesi olan ativistlik 15 Temmuzdan beri daha da gündemdedir. Almanya hangi ilişki ağlarının açığa çıkmasından endişe duymaktadır? Madem kendi vatandaşının tutuklanmasından rahatsızdır, bizim iadesini istediğimiz suçluları niye korumaya alacak kadar pişkindir?

Almanya sözde aktivistleri bıraksın, ülkesindeki FETÖ’cü hainleri ve teröristleri ön şartsız teslim etsin.

Türkiye-Almanya arasında soğuyan ilişkilerin düzelmesini umut ediyoruz. Almanya Dışişleri Bakanı “Türkiye’ye çok sabır gösterdik.” diyecek kadar ileri gitmiştir. Almanya şunu unutmasın ki Türkiye icazetli köle değildir. Türkiye’nin Orta Doğu ve küresel siyaset denkleminde elini kolunu bağlamaya dönük kurnazlıkları, dirilen millî şuuru bastırmaya yönelik kumpasları elimizin tersiyle iteceğimiz iyi bilinmelidir. Bunun adı Almanya olmuş, İngiltere olmuş, ABD olmuş; millî kural değişmeyecektir.

Ne hazindir ki Mescidi Aksa’ya İsrail’in acımasızlığı karşısında insanlık âciz ve suskundur.

Özellikle İslam dünyasının pek çok ülkesinin tereddütlü, çelişkili, gevşek duruşu son derece düşündürücüdür. İradesini ve istikbalini teslim etmiş çok sayıda İslam ülkesi, Mescidi Aksa’nın dramına ne zaman etkili bir çıkış yapacak, ne zaman ilke ve inançlarının safına gidecektir? Katar krizini tırmandıran Körfez ülkeleri neden ürkektir? Maalesef, İslam âleminin dayanışma ve yardımlaşma duygusu hasarlıdır. İsrail’le açık veya gizli ilişki içinde olanlar Batı Şeria, Gazze, Kudüs’teki travma ve tacizlere ilgisizdir. Bu ilgisizlik bir bakıma İslam ülkelerinin perişanlığını göstermektedir. İsrail, musallat olduğu Mescidi Aksa’dan derhâl elini çekmelidir.

Teşekkür ederim.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>