Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Manisa’ya Gelişlerinin Yıldönümü Vesilesiyle Yayınladığı Mesaj 10.10.2017

Ekran_Resmi_2015-09-12_14.25.26
 
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Manisa’ya teşrifleriyle Manisalıları onurlandırmasının 92 nci yıldönümünü büyük bir coşku ve onurla kutluyoruz.
 
Destanlaşan bir kahramanlık mücadelesi olan Kurtuluş Savaşının ertesinde Manisa şehri 3 yıl süren Yunan işgalinin ardından harap ve bitap olmuşken Manisalılar Atatürk’e Manisa’nın gelişmesi için bir söz vermişlerdi. Dönemin belediye başkanı Bahri Sarıtepe Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ithafen Manisalılar adına yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:
 
“Manisa senelerce zulüm ve imhanın envaını görmüş, nihayet büsbütün yanmış iken senin emr ü kumandanla, senin büyük dehanla bir mucize gibi kurtulmuştur. Bu mucizeye Manisa daima hürmet edecektir. Manisa yeni hayata girerken hep senin emirlerini, doğru yolu göstermelerini bütün dikkatiyle takip edecek, onların tamamen tatbikine çalışacaktır. Bu yeni memleket eskiliklerden, hurafelerden, köhne ve batıl inançtan ve eğilimlerden uzak, yeni, modern ve medenî bir memleket olacaktır. Bir zamanlar kurum ve kuruluşlarının asilliği ile bilinen Manisa bundan sonra çağdaş kuruluşlar ile süslenecektir.”
 
Manisalıların coşku, heyecan ve azmine karşılık Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Felâketler insanları, akılları başında olan milletleri daima kararlı hamlelere iter ve işte siz de o hamleleri yapmaktasınız. Bugün bayındırlık bakımından gördüklerim bu hamlelerin çok açık görüntüleridir.” demiştir.
 
Manisalılar Atatürk’e verdikleri bu söz ile Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük gelişme atılımlarından birisini başlatmıştır. Manisa bugün de aynı coşku ve inanç ile Türkiye’nin modern ve aydınlık geleceğini inşa edecektir.
 
Manisa geleceğini Gördesli Makbule, Manisa müftüsü Ahmet Alim Efendi, Çalbatur Paşa, Koldereli Sarı Mehmet Efe, hükümet konağından Yunan bayrağını indirip Türk bayrağını göndere çeken Seyfettin Bey’den aldığı feyz ve kudret ile inşa edecektir.
 
Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, tüm gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, ebediyete irtihal etmiş kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
 
Erkan AKÇAY
Manisa Milletvekili
Milliyetçi Hareket Partisi
Grup Başkanvekili
Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>