MUHTARLAR GÜNÜ HAKKINDA TBMM’DE YAPTIĞIM KONUŞMA

Milletvekili Erkan Akcay
MUHTARLAR GÜNÜ HAKKINDA TBMM’DE YAPTIĞIM KONUŞMA
 
ERKAN AKÇAY (Manisa) – Bugün Muhtarlar Günü. Ülkemizde toplam 50.217 köy ve mahalle muhtarı görev yapmaktadır. Devletle vatandaş arasındaki iletişimi sağlayan, vatandaşın beklentilerini ilk elden yetkili makamlara ulaştıran muhtarlarımız demokrasinin temel taşlarından birisidir. Vatandaşımızın birçok işlemine çalışma saati anlayışından uzak bir şekilde özveriyle yerine getirmeye çalışan muhtarlarımızın büyük çoğunluğu sadece muhtar maaşıyla geçinmektedir. Muhtarlık hizmetlerinin verildiği binaların kira, elektrik, su, yakacak, telefon ve internet gibi zaruri giderleri çoğu zaman muhtarlar tarafından karşılanmaktadır. Muhtarlarımız zorluk içerisinde vatandaşlarımıza hizmet etme gayretindedir. Görev ve sorumlulukları günbegün artan muhtarlarımız hak ettikleri maaş ve özlük haklarından uzaktır.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak muhtarların sorunlarını Mecliste gündeme getirdik ve gündeme getirmeye devam edeceğiz. Muhtarlıkların zaruri giderlerinin belediyeler ve valilikler tarafından karşılanması, muhtarların sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması ve mahalle ihtiyar heyeti ve köy ihtiyar meclisi üyelerine aylık 150 lira huzur hakkı verilmesine ilişkin kanun tekliflerimiz komisyonlarda beklemektedir.
 
Bu tekliflerin bir an önce gündeme alınarak muhtarların sorunlarına çözüm bulunmasını temenni ediyor, saygılar sunuyorum.
 
Teşekkür ediyorum.
Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>