Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Vesilesiyle Yayınladıkları Mesaj 29.10.2017

IMG_5901

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizin 94 üncü yıl dönümüdür. En zor dönemde yokluk ve imkânsızlık içinde dahi umutsuzluğa kapılmayan Türk milleti, inanç ve kararlılıkla kazandığı Kurtuluş Savaşını 94 yıl önce bugün Cumhuriyet’le taçlandırmış, milli bir devlet kurmuştur.

 

Cumhuriyet, Türk milletinin hürriyet davasıdır.

 

Cumhuriyet, Anadolu’nun bir Türk yurdu olduğunun tescilidir.

 

Cumhuriyet, büyük Türk milletinin bağımsızlık ve milli devlet ülküsünde birleşmesidir.

 

Cumhuriyet, eşitliğin, hürriyetin, kardeşliğin ve birliğin teminatıdır.

 

Cumhuriyet, fazilet rejimidir; demokrasiye açılan büyük kapıdır.

 

Cumhuriyet, 94 yıl önce nihai bir zaferle neticelenen bağımsızlık mücadelesini sürekli kılma arzusudur.

 

Bu emsalsiz zafer üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle ebediyen yaşayacaktır.

 

Türk milletinin yönetim anlayışının, medeniyet telakkisinin bir neticesi olarak Cumhuriyetimiz bugün Türksüz Anadolu hesabı yapanlar ile onların dahili ve harici ortaklarının tehdidi altındadır. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar, bizlere bir yol ayrımını işaret etmektedir. Bu yol ayrımı yine var olma yahut teslim olma üzerinedir. Tarih yine tekerrür etmektedir. Vatanımızda taşeron terör örgütleriyle ihanet ve işgal bulutları çökerken büyük Türk milleti tarihinden aldığı azimle bu bulutları dağıtmıştır.

 

Cumhuriyetimiz büyük Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kuruluşta ortaya koyduğu temel ilke ve amaçlar doğrultusunda kutlu varlığını ilelebet sürdürecektir. Cumhuriyetimizi kuruluş ilkelerinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokratik bir milli devlet olarak yaşatma inancımız ve irademiz her zaman var olacaktır. Dün Kocatepe’den Ankara’ya uzanan bağımsızlık ve Cumhuriyet sevdası bugün Türkiye sevdalılarının düşünce ve davranışlarında vardır.

 

Şiarımız millet egemenliğine dayalı güçlü milli devlettir.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını,  büyük fedakârlıklarıyla Türk milletinin gönlünde ebedileşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.

 

Erkan AKÇAY

Manisa Milletvekili

Milliyetçi Hareket Partisi

Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>