Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın 10 Kasım Nedeniyle Yayınladıkları Atatürk’ü Anma Mesajı

images

Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın destanlaşmış Başkomutanı, Türk milletinin medeniyet yürüyüşünün simgesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının üzerinden 79 yıl geçmiştir.

 

Atatürk muktedir bir komutan, büyük bir devlet adamı, saygın bir siyasetçidir.

 

Atatürk, Türk milletinin kahramanları sayfasında altın harflerle yazılmıştır.

 

Mustafa Kemal Atatürk uzun süren savaşlardan yorgun çıkan milletimizi ortak değerler etrafında birleştirerek çağdaş medeniyet ülküsüne yöneltmiştir. O aynı zamanda, Türk milletinin emperyalizme karşı yürüttüğü bağımsızlık mücadelesinin bayraktarlığını yaparak mazlum milletlerin umut ışığı, heyecan ve ilham kaynağı olmuştur.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin ortak bir değeri, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel direğidir. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça bu gerçek değişmeyecektir. Bilinmelidir ki, Atatürk düşmanlığına heves edenler, Sakarya’da Türk’ün süngüsüyle kalan tek dişleri de sökülmüş işgalcilerin mirasçılarıdır. Türk milletinin ufkundan Atatürk’ü silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Atatürk’ün eserlerini, millet iradesine dayanarak gösterdiği üstün basireti küçültmeye, sulandırmaya ve bu yolla Cumhuriyet’in temellerini bozmaya yeltenenlere en iyi cevabı yine büyük Türk milleti verecektir. Atatürk’ü tanımak ve tanıtmak için “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözüne candan bağlılığımız devam edecektir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin üzerindeki işgal ve ihanet bulutlarını bertaraf ederek kutlu bir töre, hür bir millet, eşsiz bir kültür ile Türk medeniyetini 19 uncu yüzyıldan 21 inci yüzyıla taşımıştır. Bizler Türk milletinin her bir ferdi olarak O’nun Nutuk’ta ifade ettiği ““temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. İstiklâlinden yoksun bir millet, medenî insanlık dünyası karşısında uşak olmak mevkiinden kurtulamaz”  uyarısıyla Türk devletinin dirliği, Türk milletinin birliği, Türk vatanının bütünlüğü için, Türkiye Cumhuriyeti’ni yüksek kültür ve medeniyet seviyesinden yukarıya çıkarmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.

 

Bugün Atatürk’ü anmak, milli tarih şuuruyla öğrenmek, şanlı ecdadımıza karşı bir görevimiz olmakla birlikte, Türk milletini ve Türk devletini esaret altına alarak yok etmek isteyen dahili ve harici bedbahtlar için de kesin bir ihtardır.

 

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin yıl dönümünde minnet ve şükranla anıyoruz.

 

 

Erkan AKÇAY

Manisa Milletvekili

Milliyetçi Hareket Partisi

Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>