MHP’Lİ AKÇAY, “TÜRK MİLLETİ; KUL HAKKI YİYENLERİ, DEVLETİ SOYANLARI ASLA UNUTMAYACAKTIR”

erkan-akcay19

AKP döneminde her taraftan yolsuzluk ve rüşvet fışkırdığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “17 Aralık 2013 tarihindeki rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında AKP’li bakanların çocukları gözaltına alınmış, dört bakan hakkında dokunulmazlıklarının kalkması için fezleke hazırlanmıştır. 25 Aralıkta ikinci bir rüşvet ve yolsuzluk operasyonu gündeme gelmiştir. Bu operasyon kapsamında Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ile AKP’li birçok işadamı ve bürokrat için mahkeme kararı çıkartılmıştır. 7 Ocak 2014’de İzmir’de başlatılan ihale yolsuzluğu ve rüşvet operasyonunda çok sayıda bürokrat ve iş adamı gözaltına alınmıştır. Amasya Şeker Fabrikasındaki yolsuzluk operasyonu kapsamında yine AKP’liler gözaltına alınmıştır. Mersin ve İstanbul Gümrüklerindeki yolsuzluk operasyonları da cabasıdır. AKP döneminde her yerden yolsuzluk ve rüşvet fışkırmaktadır. Bu yolsuzluk ve rüşvetin merkezinde de AKP yer almaktadır.” dedi.

Tayyip Erdoğan yolsuzlukların üstünü örtmeye çalışıyor.
Dün yolsuzluğu yapan babam ve hatta oğlum bile olsa cezasını veririz diyen Erdoğan bu gün yolsuzluğa adı karışan oğlunu, bakanlarını ve iş adamlarını koruma altına almıştır. 17 Aralık operasyonunu yapan emniyet müdürleri ve polisler görevden alınmıştır. Bu operasyona yapan savcılardan dosyalar alınmış, savcılar önce itibarsızlaştırılmış sonra da sürülmüştür. Adli kolluk yönetmeliği değiştirilerek operasyonlar üst amirlerin iznine bağlanmıştır. 25 Aralık’ta Başbakan Erdoğan’ın oğlunun ve AKP’li işadamlarının adlarının karıştığı ikinci yolsuzluk operasyonu için mahkeme kararı olmasına rağmen operasyon için polislere görev yaptırmamıştır. AKP, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın bacanağının adının da karıştığı 7 Ocak’taki operasyonu yapan İzmir Emniyetindeki müdürleri ve İzmir Cumhuriyet Başsavcısını görevden almıştır. Yolsuzluk operasyonlarından sonra Türkiye genelindeki yüzlerce emniyet müdürü ile binlerce polis görevden alınmıştır. 17 ve 25 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yapanlar da dahil olmak üzere 16 Ocak 2014’te 20 hakim ve savcının görev yeri değiştirilmiştir. 21 Ocak 2014’te Adana’daki tır operasyonları yapan savcıların da aralarında bulunduğu 96 hakim ve savcının görev yeri değiştirilmiştir. Adalet Bakanlığı müsteşarı İzmir Cumhuriyet Başsavcısını arayarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın bacanağının da bulaştığı yolsuzluk operasyonunu kapatmasını istemektedir. Ne acıdır ki, polisler hırsızları kovalarken AKP döneminde artık hırsızlar; polisleri, hakim ve savcıları kovalamaktadır.

Devlet içindeki yolsuzluk ve rüşvet çetesinin liderinin Başbakan Erdoğan’dır
Tayyip Erdoğan, yolsuzluk operasyonlarını dış güçler, paralel yapı yaptı diye yolsuzlukların üzerini örtmeye çalışmaktadır. Tayyip Erdoğan’a sormak gerekir: Bakan çocuklarının yatak odalarına para sayma makinelerini ve para kasalarını çeteler mi koydu? Ayakkabı kutularının içine milyon dolarları çeteler mi koydu? Bakanlara rüşvetleri çeteler mi verdi? Yolsuzluk operasyonlarını dış güçler ve çeteler yaptı diyerek kaçamazsın. Eğer bu devletin içinde bir çete varsa o da yolsuzluk, rüşvet ve rant çetesidir. Başbakan Erdoğan’ın kırk yıllık dostu ve siyasi yol arkadaşı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ‘ Talimatları Başbakan Erdoğan’dan aldım.’ diyerek bu çetenin liderinin Başbakan Erdoğan olduğunu itiraf etmiştir.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>