MHP’Lİ AKÇAY: “ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER VE ÖĞRETMEN AÇIĞI BİR MİLLİ EĞİTİM SORUNUDUR”

DSC_2491

 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Mecliste yaptığı konuşmada “Öğretmen açığı ve öğretmen atamaları sadece bir istihdam meselesi olarak ele alınmamalıdır. Atanamayan öğretmenler ve öğretmen açığı bir milli eğitim sorunudur. Öğrenciler öğretmenleriyle buluşmalıdır. Milli eğitim kadrosuna katılmak için gün sayan kardeşlerimize bekledikleri haber verilmelidir.” dedi.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda atama bekleyen öğretmenlerin taleplerini gündeme getiren Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay kalıcı çözüm istedi. Akçay konuşmasında pansuman hamlelerle sorunun çözülemeyeceğini ifade etti.

 

Atama bekleyen öğretmenlerin ülkemizdeki en önemli sosyal ve ekonomik sorunlardan birisi olduğunu ifade eden Akçay 2017 yılında KPSS Eğitim Bilimleri testine farklı alanlardan 412 bin 139 adayın girdiğine dikkat çekerek atama bekleyen öğretmen sayısının 400 bin olduğunu söyledi.

 

“Pansuman hamlelerle sorun çözülmez”

 

Atama bekleyen öğretmen gün geçtikçe ve çok hızlı bir şekilde arttığını ifade eden Akçay konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bunun önüne geçmenin en önemli yollarından biri açık öğretmen kadrolarına atama yapılmasıdır. Gerek atama bekleyen öğretmenler gerekse öğrencilerimiz adına elzem olan bu durum acilen çözülmelidir.

 

Millî Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde 20 bin öğretmen ataması için 20 Şubat 2018’de ilana çıkılacağını ve Haziranda atama yapılacağını açıklamıştır. Öğretmen açığı ve öğretmen atamaları sadece bir istihdam meselesi olarak ele alınmamalıdır. Pansuman hamlelerle bu sorun çözülemez.

 

Öğretmen açığı bir millî eğitim sorunudur. Öğrenciler öğretmenleriyle buluşmalıdır. Millî eğitim kadrosuna katılmak için gün sayan öğretmenlerimize bekledikleri haber verilmelidir.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>