MHP’Lİ AKÇAY: “CHP’NİN KARIN AĞRISI ARTIYOR”

DSC_3651

 

Seçim ittifakı tartışmalarına ilişkin açıklama yapan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay “CHP paniğe kapıldı, karın ağrısı artıyor. Bu mücadele milli olanlarla gayri milli olanlar arasında geçecektir. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra oluşan Yenikapı Ruhu hayata geçmektedir.” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay seçim ittifakı konusunda CHP’yi eleştirdi. CHP’nin son günlerdeki politika ve söylemleriyle Türkiye düşmanlarıyla yan yana geldiğini belirten Akçay “CHP Seyit Rıza’yı anma töreni düzenliyor, yanlarında HDP milletvekilleriyle birlikte basın toplantısı düzenliyorlar. Cumhuriyet karşıtı Seyit Rıza’nın, Şeyh Sait’in yasını tutan CHP Mustafa Kemal Atatürk’e ihanet etmektedir” dedi.

 

CHP’nin muhalefet anlayışının FETÖ PKK savunuculuğu yapmaktan kolkola girmeye döndüğünü ifade eden Akçay “CHP tükenmişlik sendromuyla kime ve nereye sarılacağını şaşırdı. HDP ile önce havalimanlarında başarı kutlayıp çak yapan, sonra yollara düşen ve bugünlerde ortak basın açıklaması yapmaya başlayan CHP Türkiye Cumhuriyetinin yeni yönetim sisteminde iddia sahibi olmak amacıyla gayri milli, terörist, devlet ve millet düşmanı yapılarla ittifak kurma çabasına girmiştir.” dedi.

 

MHP’li Akçay açıklamasına şöyle devam etti:

 

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından CHP’nin aldığı pozisyon bu yarışın milli olanlarla gayri milli olanlar arasında geçeceğini bir kez daha göstermiştir. CHP bölücü terör örgütlerinin vagonluğuna soyunan siciliyle 2019 seçimlerine gidecektir. CHP, FETÖ, HDP ile perde arkasında yürüttüğü birlikteliğini bunların talep ve beklentileri üzerinden sahneye koymaya başlamıştır. Siyaseten iflas eden CHP gayri milli unsurlarla kol kola girerek yeni hezeyanlara sürüklenmektedir.

 

Su mecrasında akmakta, sele dönüşmektedir. CHP’nin karın ağrısı ve paniği bundandır. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra oluşan Yenikapı Ruhu hayata geçmektedir. CHP’nin hırçınlığı ve fesatlığı beyhudedir.

 

CHP sözcülerinin açıklamaları partilerinin siyasi varlığı ve geleceğiyle ilgili bir kaygı içerisinde olduğunu göstermektedir. Müflislik ve gevezelikle siyasette rol kapmaya çalışıyorlar ancak nafile, Türkiye düşmanlarına borazancı başı olmaktan kurtulamıyorlar.

 

MHP’nin ülkemizin bekası, birlik ve beraberliği için doğru istikamet göstermesinden rahatsız olanlar MHP’yi hedef haline getiriyor. Defalarca yaşadığımız bu durumun yeni ve ibret veren bir versiyonunu bugün CHP sergilemektedir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi milli mukavemet düşüncesiyle hak bildiği yolda 48 yıldır sürdürdüğü siyaset duruşuna devam etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi hak bildiği yolda devam edecektir. MHP Türk siyasi hayatının onurlu amiral gemisidir; bu konumunu da muhafaza edecektir. İhanete karşı iman, ihtilafa karşı milli irade diyoruz.

 

Şimdi bizi iyi dinleyin. Bir daha tekrar ediyoruz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 14 Kasım 2017 tarihli grup toplantımızda ifade ettikleri üzere; “Bu bloklaşmaya cevaben, 15 Temmuz’dan beri süregelen tutarlı ve kararlı duruşumuz korunacak, siyasi pozisyonumuz tartışmasız muhafaza edilecektir. Bu durum karşısında partimiz; 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan Halkoylaması şuurunun gereği olarak Adalet ve Kalkınma Partisiyle Cumhurbaşkanı Hükümet etme sistemini 2019’da tam manasıyla tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdürecektir. Türkiye’nin demokratikleşme, normalleşme ve istikrar içinde bir yönetim yapısına kavuşabilmesi için 15 Temmuz’dan buyana üstlendiğimiz sorumluluk aynen devam ettirilecektir. Geçim kapısı fitne olanlara karşı ülkenin geleceği için millet iradesiyle aynı hizada, aynı kümede, aynı safta duracağız. Bu Milliyetçi Hareket Partisi sözüdür.”

 

MHP Türkiye’de siyasetin gündemini belirlerken siyasi pozisyonlarını MHP düşmanlığı üzerinden kurgulayanlar MHP’siz bir siyasetin olmayacağını artık idrak etmelidirler.”

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>