Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın Basın Toplantısı 11.01.2018

DSC_2491

 

 

Türkiye 16 Nisan referandumu sonrasında yönetim sistemini değiştirmiş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa’da düzenlenmiştir. Kasım 2019’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve milletvekili seçimleri ile yeni yönetim sistemi fiilen başlayacaktır.

 

Önümüzde bu sisteme geçiş için gerekli mevzuat çalışmalarının yapılacağı bir meclis gündemi bulunmaktadır.

 

Demokrasinin alfabesi milli iradeyi esas alır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş milli iradenin bir tercihidir. Biz siyasetçilerin Türk milletinin gösterdiği bu istikamette çalışması, vazifesini yerine getirmesi gerekmektedir.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yasal değişikliklerine ilişkin TBMM çalışmalarının milli irade doğrultusunda, TBMM’de siyasi partilerin demokratik bir müzakere ve mutabakat süreciyle tamamlanması temennimizdir.

 

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, sistemin kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanması için çalışmalara katkı vereceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hazırlık safhasından halkoylaması aşamasına kadar yürüttüğü hayırlı ve başarılı işbirliği süreci TBMM’deki mevzuat çalışmalarında da devam edecektir.

 

Sorumlu ve dürüst bir uzlaşma hukukunun gereği budur.

 

Bununla birlikte son günlerde CHP sözcülerinin açıklamaları milli iradeyle ortaya konan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini yok sayan, sistemin gereklerini görmezden gelen adeta gayri meşru bir yola kaymaktadır.

 

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine karşı bir cephe siyaseti yürütmekte, bunu yaparken de siyaseti merdiven altına indirmeye gayret etmektedir.

 

Yeni sistem siyasette müzakere, uzlaşma ve ittifak kültürünü yerleştirecekken, CHP bir taraftan ittifak görüşmelerine karşı çıkıyor diğer taraftan da cephe siyasetinin gereği olarak HDP, İP, TKP, EMEP, FETÖ, PKK ve diğer yedekleriyle “ŞER Cephesi” kurmaya çalışıyor.

 

CHP blok siyasetini merdiven altında bu gruplarla sürdürmektedir.  Bizim “Şer İttifakı” olarak nitelendirdiğimiz bu bloku domine etmek için CHP bugünlerde Sayın Genel Başkanımıza ve partimize yönelik saygısız, ahlaksız ve mesnetsiz iddialarla siyasi nezaket sınırlarını aşmaktadır.

 

CHP sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın açıklamalarından duydukları şaşkınlıklarını itiraf etmişlerdir.

 

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla şimdiden şaşkına dönüp çıldıranların 3 Kasım 2019’da dudakları uçuklayacak.  CHP’nin şaşkınlığı bundandır. CHP 3 Kasım 2019’da ıskartaya düşmenin paniği içindedir.

 

CHP’nin başına MHP gibi büyük bir taş düştü, feryatları, hırçınlıkları bundan dolayı.

 

3 Kasım 2019’da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ‘Milli Devlet, Güçlü İktidar’ geliyor, haberleri olsun!

 

Değerli Basın Mensupları,

 

16 Nisan’da barajın yüzde 50+1’e çıkmasından dolayı iktidar olma şansı kalmayan CHP her türlü şer odaklarına kucak açarak “Hayır” cephesini Şer cephesine dönüştürme gayretindedir.

 

CHP MHP’ye laf yetiştireceğine aradıkları ittifakı yasal zemine çekmeyi teklif eden Sayın Genel Başkanımıza teşekkür etmelidir.

 

CHP ve yanaşmalarına bir defa daha anlatalım:

 

MHP Türkiye’nin onuru, milli çıkarların ve milli bekanın peşindedir. FETÖ hıyaneti yeni melanetler peşinde koşarken, küresel güçler Türkiye’ye kumpaslar kurarken, bu alçakların değirmenine su taşımak, onlarla ortaklık etmektir.

 

Değerli Basın Mensupları,

 

CHP sözcüleri MHP’nin devlet ve millet bekasını düşünerek gerçekleştirdiği her hamlesi sonrasında çıldırmakta, ipe sapa gelmez ithamlarda bulunmaktadırlar.

 

CHP’nin durumu, millet adına siyaset üretememesinin getirdiği bir çılgınlık halidir.

 

CHP sürekli kaos, korku ve umutsuzluk pompalayan, milletimizle temas kuramadığı için hezeyanlar üreten korku treni halini almıştır.

 

CHP ne topluma ne de kendi seçmenine vereceği hiçbir şey kalmadığı için umutsuz siyasetçiler kumpanyasına dönüşmüştür.

 

CHP’nin anlayışı, yapamıyorsak bozalım anlayışıdır.

 

CHP sözcüleri Türkiye düşmanlarıyla girdiği kirli ilişkileri ve ittifakları örtbas etmek amacıyla MHP’ye saldırarak dikkatleri kendi üzerlerinden uzaklaştırma derdindedir.

 

CHP sözcüleri ne kadar laf ebeliği yapsalar da güneşin balçıkla sıvanmayacağı gibi partilerinin FETÖ ve PKK’nın kayığına bindiği gerçeğini saklayamayacaklardır.

 

CHP sözcüleri bu konuda o kadar maharetli ki, artık PKK elebaşları beyanat vermiyorlar, CHP sözcüleri onların yerini almış durumda.

 

CHP bu konuda o kadar maharetli ki,  FETÖ’nün gazetecileri yerine onlar konuşmaktadır.

 

CHP, kendi seçmeninin iradesini FETÖ, PKK ve Türkiye düşmanlarının iradesine teslim etmiş bir parti olarak siyaset enkazı olma yolundadır.

 

CHP’yi terör örgütlerinin,  SOROS artıklarının taşeronluğuna soyunmuş bir parti haline getirenler 2019’da seçmenlerin karşısına çıkamayacaklarını bildikleri için boş atıp tutuyorlar.

 

CHP’nin girdiği yol Cumhuriyetin kurucusu partinin yolu değil, Cumhuriyeti yıkmak için kol kola girmiş Türkiye düşmanlarının yoludur.

 

CHP’nin akıbeti, geçmişte Milletle ittifak yapmayarak Türkiye düşmanlarına iltihak edenlerin akıbeti ne olmuşsa o olacaktır.

 

CHP’ye tavsiyem yol yakınken Türkiye düşmanlarının sözcülüğünü bırakıp milli ve yerli bir tavır içine girmesi, düşmanı güldürüp dostu ağlatmamasıdır.

 

Değerli Basın Mensupları,

 

CHP siyaset bezirganlığı yapmaktadır. Sayın Genel Başkanımızın ittifak açıklaması için eleştiride bulunuyorlar; bir de diyorlar ki, tarih unutmaz.

 

Tamam da kardeşim, siz 7 Haziran sonrasında koalisyon kurmak için 32 gün toplanıp toplanıp dağılan ve adına istikşafi denilen görüşmelerde ne yaptınız?

 

O günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun “AKP ile koalisyon kurulmazsa üzülürüm” ve ”AKP ile önyargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız” sözlerini unuttunuz mu?

 

Koalisyon için Adalet ve Kalkınma Partisi kapısında yatıp kalkan CHP, Milliyetçi Hareket Partisi’ni yüzde 60’lık bloka mahkûm etmeye kalkıştı, PKK ve İmralı canisiyle ortaklığa sürüklemek için çırpındı.

 

Biliyorsunuz, Sayın Genel Başkanımıza Başbakanlık dahi teklif ettiler. Oyunları bozulunca da adeta kudurdular.

 

O gün bugündür, CHP’deki MHP düşmanlığı tüm kudurukluğuyla devam etmektedir.

 

Değerli Basın Mensupları,

 

CHP sözcüleri mesnetsiz ve seviyesiz açıklamalarına bugün de devam etmiştir. Dün Sayın Genel Başkanımız ile Sayın Cumhurbaşkanının görüşmesine ilişkin yorumları da yalan ve çirkinlik boyutunu aşmıştır.

 

Bu doğrultuda belirtmek isterim ki, Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığının dayanağı Türk milletidir, Türk devletidir, Türk vatanıdır. Anahtarı Türk milletindedir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi siyasetin onurlu amiral gemisidir.

 

MHP ilkeli, sorun çözen, sorumluluk ve inisiyatif alan bir partidir.

 

CHP boşa dönen kasnak gibidir. Bir ana muhalefet partisi olarak ne ilkesi var, ne de çözüm üretme ve sorumluluk alma derdi var.

 

Bizim siyasetimizin ilkesi “önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben”dir. Bizim Türk milletinin birliği, Türk devletinin dirliği, Türk vatanının bütünlüğüdür.

 

Terör örgütleriyle kolkola yürüyenler, terör örgütlerinin sözcülüğünü yapanlar bu siyaset anlayışımızdan tabii ki rahatsız olacaklardır.

 

MHP kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin önünü açmak için, siyasetteki, ekonomideki, sosyal yaşamdaki sorunları ve tıkanıkları aşmak için elini her zaman taşın altına koymuş, sorumluluk ve inisiyatif almıştır.

 

Ne zaman sistem tıkansa MHP sorunun değil çözümün tarafında, karanlık ve sıkıntılı dönemlerde her zaman milletinin, devletinin yanında yer almıştır.

 

MHP her zaman meşruiyet zemininde yer almış, hiçbir zaman vesayet odaklarına geçit vermemiştir. Aldığımız kararlar, takındığımız tavırlar her zaman kişilerden ve vakalardan bağımsızdır.

 

Milliyetçi Hareket Partisi devletin yanındadır çünkü Milliyetçi Hareket Partisi devletin ve milletin bizzat kendisidir.

 

Milliyetçi Hareket devletin bekası, milletin birlik ve beraberliği için partiler üstü bir duyarlılıkla hareket etmektedir. 40 yıl önce ne dediysek, bugün de aynı şeyleri söylüyoruz.

 

Milliyetçi Hareket’in her bir ferdi vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş, Türkiye’nin milli ve manevi değerlerine sahip çıkma kararlılığıyla hareket etmiştir.

 

Bugün CHP sözcüleri kendi düşüncelerine MHP seçmenini de alet etmek amacıyla kendilerine gelen telefonlardan bahsetmiş, bizlere gelen telefonları sormuştur. Evet, 15 Temmuz sonrasından başlayarak Anayasa değişikliği ve FETÖ’yle mücadele ve ittifak konularında bütün partililerimizden ve vatandaşlarımızdan tebrik ve teşekkür telefonları gelmektedir.

 

Oyunlarıyla siyaset mühendisliğine kalkanlar siyasetin gerçekleri yüzlerine vurdukça şaşırmaktalar, şaşırmaya ve dudakları uçuklamaya devam edecekler.

 

Bir CHP sözcüsü açıklamasında Sayın Genel Başkanımız ile Sayın Cumhurbaşkanının görüşme süresine yorum yapmıştır. Kavgasız dövüşsüz bir kongre dahi yapamayan CHP, MHP’yi bıraksın kendi derdine yansın!

 

Neymiş zirve 30 dakika sürmüş! Beyefendilerin apartman toplantısı bile 4,5 saat sürüyormuş. Sizin apartman toplantınız az bile sürmüş. CHP’nin olduğu bir toplantı boş laflarla uzar gider. Zaten siz mecliste de böylesiniz.

 

CHP boşa dönen kasnak gibi!

 

7 Haziran’da da boşa dönen kasnak gibi 32 gün boyunca milleti aldattınız. CHP’nin olduğu yerde sorunlara çözüm yoktur, müzakere ve uzlaşma kültürü yoktur. Meseleleri murdar eder.

 

Değerli Basın Mensupları,

 

CHP sözcülerinin ittifak ve cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki açıklamalarını takip ediyoruz. Her türlü ittifaka karşı çıkıyorlar, Genel Başkanımızın aday olmamasını eleştiriyorlar. CHP sözcüleri, Sayın Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıklamasına karşılık ağız dolusu saygısızca saldıracağına, külhan beyliği yapacaklarına dönüp kendi genel başkanlarına sorsun, Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı mı, değil mi?

 

Artık MHP’ye aday çıkarmıyor diye gösterdiğiniz bunca tepkiden sonra Sayın Kılıçdaroğlu’nun haysiyeti varsa aday olmak mecburiyetindedir. Hodri meydan! diyoruz.

 

Konuşmama burada son verirken sizleri saygıyla selamlıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

Erkan AKÇAY

Milliyetçi Hareket Partisi

Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>