Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın MHP’nin Kuruluşunun 49 uncu Kuruluş Yıl Dönümü Münasebetiyle Yayınladıkları Mesaj 09.02.2018

Sunu1

Milliyetçi Hareket Partisi’nin “sonsuza kadar devlet, sonsuza kadar millet” şiarıyla Türk siyasetine attığı ilk adımın 49 uncu yılındayız.

 

49 yıl önce bugün milliyetçilik bir hareket olmuş, Türk siyasetine milli bir duruş gelmiştir.

 

Taşıması ağır bir sorumluluk gerektiren Türk milliyetçiliğini şerefli bir hüviyet kabul ettik; yola revan olduk. Bu yol merhum Dündar Taşer’in ifadesiyle “Türk’e zarar vermeyene müsamaha, Türk’e fayda vereni himaye”dir. Bu yolda geçmiş ve gelecek arasındaki kopmaz bağlantı, milletle devlet arasındaki çözülemeyecek tarihi bağ, Türklükle İslam arasındaki muhteşem terkip olduk.

 

Vatan, millet, devlet ve bayrak sevgisiyle kavrulanların yolu doğru, yolculuğu mübarektir.

 

Yolculuk yüreklerinde Yesevi ateşi, gönüllerinde Yunus sevgisi, bakışlarında Fatih bakışı ve duruşlarında Atatürk duruşu olanlarındır.

 

Bu yolda Başbuğ Alparslan Türkeş’in “Ülküsüz insan dümensiz, pusulasız bir gemi gibidir.” sözünü rehber edindik. O’nun gösterdiği “her şeyin üstünde büyük Türkiye, bizim bahtiyar Türkiye’miz” ülküsünü taşıdık.

 

49 yıldır yozlaşma, adaletsizlik, Türk ve Türkiye düşmanlarıyla mücadele ettik. Yorulmadık, yanılmadık, yılmadık.

 

Siyasetimizi, fikriyatımızı, ülkülerimizi 49 yıldır değiştirmedik.

 

MHP ile milliyetçilik fikriyatını siyasetinin merkezine oturtmuş, siyasi bir program hâline gelmiştir. Bu siyasetin merkezinde millet ve demokrasi vardır. Millet ve milliyetçilik çok partili demokrasiyi esas alan, kapsayıcı, toplayıcı, hiçbir farklılığı ayrılığa ve ayrıcalığa gerekçe saymayı reddeden bütünleştirici bir anlayıştır. Bütün özellikleriyle, topyekûn varlığıyla ayrılık kabul etmeyen Türk milleti anlayışı ve siyasetidir bu. Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi milleti bir bütün olarak referans aldığı için ırkçılığa, demokrasiyi referans aldığı için de her türlü totaliterliğe ve faşizme karşıdır.

 

MHP ilkeli, sorumlu ve inisiyatif sahibi bir partidir.

 

MHP, bütün meselelere tarih şuuruyla, dün-bugün-yarın perspektifiyle baktığı için tespit ve öngörüleri daima doğru çıkmıştır.

 

Devlet-ebed-müddet, millet ebed-müddet.

 

MHP “Milli Devlet, Güçlü İktidar” hedefine emin adımlarla yürümektedir.

 

Başbuğumuz Türkeş der ki, “Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum.”

 

49 yıl sonra bugün bizler de aynı inançla, ilk günkü heyecanla doluyuz.

 

Demokrasiye ve hukuk devletine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Milli devlet ülküsünden vazgeçmeyeceğiz. Üniter devlet yapımızın savunuculuğunu ne pahasına olursa olsun tavizsiz yerine getireceğiz.  Gelişmeleri sadece bugün için değil, dün-bugün-yarın perspektifiyle yorumlayacağız. Doğru siyaseti doğru zamanda uygulayacağız. “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” demeye devam edeceğiz.

 

Partimizin kuruluşunun 49 uncu yılı münasebetiyle Türklük sevdasıyla şehadet şerbetini içen aziz ecdadımızı; Türk milletinin birliği, Türk devletinin dirliği, Türk vatanının bütünlüğü için terörle mücadelede şehit olan kahraman güvenlik güçlerimizi ve hayatlarını kaybeden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Türk milliyetçiliğini bir ülkü yaparak bizleri bu mukaddes çatıda toplayan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e, Milliyetçi Hareket’in şanlı geçmişinin abideleri olan aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş bütün dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Erkan AKÇAY

Milliyetçi Hareket Partisi

Grup Başkanvekili

Manisa Milletvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>