ZEYTİN DALI HAREKATI MÜNASEBETİYLE

1

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 52’nci günündeyiz. Türk Silahlı Kuvvetleri büyük bir başarıyla ve emin adımlarla Afrin merkezine doğru ilerlemektedir ve Afrin kent merkezi üç koldan sarılmış durumdadır. Terör örgütünden temizlenen yerleşim birimlerinde askerlerimize gösterilen sevgi, destek ve teveccüh harekâtın haklılığını bir kez daha vurgulamaktadır. Zeytin Dalı Harekâtı’ndaki başarı Türkiye’nin terörle mücadele kararlılığını yedi düvele ilan etmektedir. Afrin’den sonra Menbic, oradan da Fırat’ın doğusu mutlaka terörden temizlenecektir.

Terörizmin Orta Doğu’yu ne hâle getirdiği aşikârdır. Irak’ın hâli ortada, toparlanma sancıları yaşıyor; Suriye bölünme kulvarına girmiş, âdeta kevgire dönmüştür. Bu iki ülkenin geleceği Türkiye’nin terörle mücadeledeki başarısına bağlı hâle gelmiştir. Terörle mücadelede kaybın ve kazancın ortası yoktur. Türkiye’nin güvenliği, bölgenin huzuru için terörle ve teröristle mücadelede kesin bir başarıya mutlaka ulaşılacaktır.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>