MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY MECLİSTE YAPTIĞI KONUŞMAYLA MUHSİN YAZICIOĞLU’NU ANDI

Milletvekili Erkan Akcay

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Geçtiğimiz pazar günü Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı ve beraberindeki heyetin elim ve şaibeli bir helikopter kazasıyla hayatlarını kaybetmesinin 9’uncu seneyi devriyesiydi. Merhum Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter faciası üzerindeki sis perdesi hâlen aralanamamıştır. Bu facia “kaza” nitelendirilmesiyle kapatılmak istenmiştir.

 

Ancak özellikle 15 Temmuz sonrasında bu facianın bir suikast olduğu iddiaları güçlü bir şekilde gündeme yansımaktadır. Suikastın 132 şüphelisinin bulunduğu ana dosya 29 Haziran 2016’da takipsizlik kararıyla kapatıldı. 15 Temmuzdan iki gün önce bu karara itiraz edildi ancak henüz bir netice çıkmadı. Temennimiz, bu vakanın bir an önce aydınlatılması, sorumluların ve faillerin ortaya çıkarılarak adalete teslim edilmesi, gerekli cezalara çarptırılmasıdır.

 

Bu vesileyle, tekrar, başta Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere beraberindeki heyete Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>