TERÖRLE MÜCADELEDE SINIR ÖTESİ HAREKATLARIN ÖNEMİNE İLİŞKİN…

MRLL4526.psd-1

Terörle mücadelede sınır ötesi harekatların önemine ilişkin TBMM’de bir konuşma yaptım:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Terörle mücadelede stratejik düzeyde çok önemli sınır ötesi harekâtlar gerçekleştirilmektedir.
Fırat Kalkanı, İdlib Operasyonu, El Bab’ın temizlenmesi ve nihayet Zeytin Dalı Harekâtı, Türkiye’nin bütünleşik terörle mücadelesinin stratejik birer adımlarıdır. Son olarak, Afrin ve Tel Rıfat terörden temizlenmiştir.
Türkiye’nin güney sınırı boyunca Hatay’dan İran sınırına kadar -yurt içi de dâhil olmak üzere- hiçbir yerde terör unsuruna izin verilmemelidir, verilmemektedir. Bu hat, Sayın Genel Başkanımızın 6 Ağustos 2012’de açıkladığı güvenlik kuşağıdır.
Ülkemize yönelen tehditleri en aza indirmek amacıyla batı ucu Afrin’i ve doğu ucu da Kandil’i içine alacak biçimde tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir.
İşte bu güvenlik kuşağı ki aynı zamanda barış ve huzur kuşağıdır, bu kuşağın içerisinde Afrin ne kadar önemliyse Tel Rıfat, Ayn El Arap, Tel Abyad, Kamışlı, Fırat’ın doğusu, Menbiç, Sincar, Mahmur ve nihayet Kandil aynı derecede önemlidir.
Buraların terörden temizlenmesi, terör ve beka tehdidini sona erdirmesi yönündeki en önemli adımlardır. Bu mücadelede “ordu millet” anlayışıyla aziz milletimiz kahraman ordumuzla omuz omuzadır. Milletimizin desteği ve duası her zaman Mehmetçiğimizledir.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>