Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Yayınladıkları Kutlama Mesajı 23.04.2018

en-guzel-23-nisan-siirleri-ve-sozleri-0

 

 

Türk milletinin istiklal ve istikbal ülküsünün sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98 inci yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz.

 

98 yıl önce vatanımız emperyalist devletlerce işgal edilmiş, ordusu dağıtılmış, silahları elinden alınmış, ekonomisi çökertilmiş, savaş yorgunu, harap ve bitap düşmüş bir ülke halindeydi. Bu ağır şartlar altında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milli mücadele kahramanları Ankara’da Milli Mücadele’nin ana karargâhı olan TBMM’yi dualarla açmıştı. Emperyalist devletlerin ve maşalarının işgal girişimleri karşısında TBMM milli mücadele ruhunu kenetleyerek aziz vatanımızın üzerindeki kara bulutları dağıtmıştır. Bu itibarla 23 Nisan, Türk milletinin her türlü emperyalizme, esarete karşı direniş ve dirilişin ortaya konduğu istiklal mücadelesinin çatısı olmuştur.

 

23 Nisan;

 

Haine karşı cesaret kaynağıdır.

 

İşgale karşı heyecan sağanağıdır.

 

Esarete karşı hürriyet ülküsüdür.

 

Milli iradenin tecellisi, milli duruşun simgesidir.

 

Bu anlamıyla 23 Nisan 1920 Türk tarihinin ebediyen var olma hedefinin milli iradeyle tecelli etmesidir. Milli iradenin tecelligahı olarak TBMM gücünü ve meşruiyetini Türk milletinden alarak ebediyen var olacaktır. Aziz Atatürk’ün “Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” sözlerinde anlamını bulan milli ruh bu çatı altında var olmuştur, var olmaya devam edecektir.

 

Türk milleti 98 yıl önce eline aldığı egemenliği 24 Haziran’da yeniden gösterecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılırken kabul edilen “hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” düsturu bir kez daha vücut bulacak, Türk milleti kaderine, bekasına sahip çıkacaktır. Cumhurun dirilişi, Türkiye Cumhuriyeti’nin şahlanışı milli iradeyle gerçekleşecektir.

 

Bu düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; vatanımızın birliği, dirliği ve esenliği için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarını, şehitlerimizi gazi meclisin milletvekillerini rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

 

 

Erkan AKÇAY

Manisa Milletvekili

Milliyetçi Hareket Partisi

Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>