ULUSLARARASI KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞUNUN TÜRKİYE KARARI HAKKINDA

yerinden 2

MHP Grup Başkanvekili Sayın Erkan Akçay’ın uluslararası bir derecelendirme kuruluşunun Türkiye’nin notunu düşürme kararı hakkında TBMM Genel Kurulunda yapmış oldukları konuşma:

ERKAN AKÇAY (Manisa) – Teşekkür ederim.

Türkiye üzerinde uluslararası güçlerin oyunları bir türlü bitmiyor. Türkiye’yi askerî, siyasi olarak köşeye sıkıştırmak isteyenler, bunu beceremeyince ekonomik olarak yıpratmak için harekete geçmiş durumdalar. Türkiye’nin kredi notun daha önce ağustosta gözden geçireceğini söyleyen bir uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu bu kararını seçim öncesine almıştır. Bu karar, açık şekilde, uluslararası ekonomi kuruluşlarının Türkiye üzerinde ekonomik bir operasyonun parçası hâline geldiklerini göstermektedir. Türkiye’nin kredi notunun seçim öncesi düşürülmesi bu anlamda oldukça manidardır ancak şu bilinmelidir ki: Ne bu kararla ne de başka yaptırımlarla Türkiye’yi dizayn etme çabaları beyhudedir.

Teşekkür ediyorum Sayın Başkan.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>