MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ERKAN AKÇAY’DAN BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN İSTİSMAR EDİLMESİNE SERT TEPKİ

MRLL4526.psd-1

 

Başbuğumuz Alparslan Türkeş Partimiz MHP’nin kurucusu ve Genel Başkanıdır.

 

MHP, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bizlere miras bıraktığı fikir, ilke ve programların kurumsal yapıyla ve tüzel kişilikle ifade edildiği bir partidir, yegane temsilcisidir.

 

Alparslan Türkeş ismi ile Milliyetçi Hareket Partisi özdeşleşmiştir.

 

MHP’nin muvafakatı ve rızası olmadan başka siyasi partiler, kurumlar veya kişiler tarafından herhangi bir yere “ Alparslan Türkeş” adının teklif edilmesini, kullanılmasını, istismar edilmesini kabul etmeyiz, rıza göstermeyiz.

 

Bu gayretlerin siyasi nema elde etmek amacıyla ince siyasi hesaplarla yapıldığını düşünüyoruz.

 

Alparslan Türkeş’in partisini terk edenler, “Ülkücü bir parti olmayacağız”, “MHP’nin devamı olmayacağız”  açıklamasını yapanlar, kurdukları partide Başbuğ Türkeş’in adını, resmini, üç hilali,  Bozkurt işaretini yasaklayanlar, konuşmalarında Alparslan Türkeş’e dair herhangi bir atıfta bulunmayanlar, parti programlarında milliyetçiliğe yer vermeyenler şimdi Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i istismara yeltenmişlerdir.

 

Alparslan Türkeş’i reddedip adını anmaktan imtina edenlerin Türkeş’i kullanmaya hakları yoktur.

 

Malumunuz olduğu üzere üniversitelerin bölünmesi suretiyle ortaya çıkan yeni yapılar ve üniversite isimleri özellikle üniversite camiasında yoğun tartışma konusu olmuştur. Böyle tartışmalı ortamda bölünen bir üniversitenin bir parçasına Alparslan Türkeş adının verilmesini teklif etmek her şeyden evvel Alparslan Türkeş’in hatırasını incitecektir.

 

Bu önergeler reddettirilmek, istismar etmek ve siyasi rant için verilmiş önergelerdir.

 

Aziz Türk milletinin gönlüne taht kuran Başbuğ Alparslan Türkeş’in adı en iyi yerlere, kurumlara layıktır. Ancak mevcut siyasi konjonktürü fırsat gibi değerlendirip atraksiyon yapmayı da uygun görmüyoruz.

 

Aziz Türk milletine saygıyla duyurulur.

 

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>