Akçay: Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir

DSC_3651

Akçay: Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Meydanlarda, cezaevlerinde, meclis kürsüsünde PKK’lılar ve FETÖ’cüler için af isteyenlerin Genel Başkanımıza saldırmaları kimlere hizmet ettiklerini göstermektedir. PKK ve FETÖ için seferber olanlar, Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir” dedi.

 

 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “CHP sözcüleri öncelikle, kader mahkumlarına af çağrısını eleştirirken, PKK sözcüsü, iç savaş kışkırtıcısı, İmralı ve Kandil kuryesi bir tutuklu için yaptıkları salıverilme çağrılarının hesabını vermeleridir” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin af önerisini eleştirenlere cevap veren Akçay yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü gündeme getirdiği af düzenlemesi kamuoyunda ve özellikle kader kurbanlarında ve ailelerinde büyük heyecana vesile olmuştur. Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere demir parmaklıkların gerisine düşen kader mahkumlarına af çağrısı önemli bir toplumsal yaraya işarettir.

 

Genel Başkanımızın açıklamasını takiben FETÖ sevdalıları, Kandil sözcüleri, terör seviciler hareketlenmiş, adeta çıldırmışlardır. Genel Başkanımızın af çağrısında yer bulamayan bu bedhahlar ve onların siyasi sözcüleri ahlaksız bir şekilde saldırıya geçmiştir.

 

Genel Başkanımızın çağrısıyla hop oturup hop kalkanlar sosyal bir yaranın çözülmesine, bir beklentinin karşılanmasına köstek olmak için gayret göstermişlerdir. Bataklıktan beslenenler, bu hamleden rahatsız olmuşlardır.

 

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel de bu güruhun sözcülüğüne soyunmuştur. Özgür Özel’in, HDP sözcülerinin, İP Genel Başkanının açıklamaları birbirini tamamlamaktadır. Örtülü ittifakın bu üç aktörü bir taraftan Genel Başkanımızın af çağrısını eleştirirken, diğer taraftan PKK’lıların salıverilmesi çağrısını yapmıştır?

 

Bunların siyi kıblesi Pensilvanya’dır, Kandil’dir. Siyasetleri FETÖ dehlizlerinden, Kandil mağaralarından istikamet almaktadır.

Bunların rahatsızlığı da Genel Başkanımızın af çağrısında PKK’lıların ve FETÖ’cülerin kapsam dışı bırakılmasıdır. Yoldaşlarından ayrı düşmenin hasretiyle yanıp tutuşan CHP, HDP ve İP karın ağrısıyla Sayın Genel Başkanımıza söz söylemektedir.

Meydanlarda, cezaevlerinde, meclis kürsüsünde PKK’lılar ve FETÖ’cüler için af isteyenlerin Genel Başkanımıza saldırmaları kimlere hizmet ettiklerini göstermektedir. PKK ve FETÖ için seferber olanlar, Edirne F Tipi Cezaevini yol yapanlar, kader mahkûmlarına sırtlarını dönmüşlerdir.

Af önerisi FETÖ’yü, PKK’yı kapsasaydı saz çalıp oynayıp, sazan balığı gibi atlayacaklardı.

Sayın Genel Başkanımızın çağrısının ne denli önemli bir toplumsal ihtiyaç olduğunu, toplumun pek çok kesiminde büyük bir heyecan uyandırdığını gören CHP ve HDP kuyruklarına basılmış gibi zıpladılar. MHP düşmanlığından başka bir siyaset alanları kalmayanlar eşgüdüm halinde saldırıya geçmiştir.

CHP sözcüleri öncelikle, kader mahkumlarına af çağrısını eleştirirken, PKK sözcüsü, iç savaş kışkırtıcısı, İmralı ve Kandil kuryesi bir tutuklu için yaptıkları salıverilme çağrılarının hesabını vermeleridir.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>