Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı 19.05.2018

unver_baski7

 

 

Türk milletinin istiklal ve istikbal aşkının alevlendiği, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün adımıyla Türk milletinin tarihi bir dönemeci aştığı tarih olan 19 Mayıs’ın 99 uncu yıl dönümündeyiz.

 

Birinci Dünya Savaşı sonrasında ülkemiz dört bir yandan işgal tehdidi altındayken, topraklarımız üzerinde hâkimiyet yarışı yapılırken 16 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Anadolu’ya doğru yola çıkmıştır. Var olma ve yok olma sarkacındaki Türk milleti bu ağır şartlarda dahi yılgınlık göstermemiş, Bandırma Vapuru ile bağımsızlık idealini ve mücadele azmini Anadolu’ya taşımıştır.

 

19 Mayıs, Türk milletinin yeniden doğruluşudur.

 

19 Mayıs, Milli Mücadele’nin ilk adımı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk harcıdır.

 

19 Mayıs, işgal ve esarete karşı milli devletin müjdecisidir.

 

19 Mayıs, Türk milletinin teslimiyet belgelerini yırtıp attığı, yabancı emelleri ve yerli işbirlikçilerini tarihe gömdüğü tarihtir.

 

19 Mayıs’ta başlayan istiklal ve istikbal mücadelesi 23 Nisan 1920’de milli irade ile onurlanmış, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile taçlanmıştır. Türk milleti son sözünü söylemiş, tam bağımsızlık içinde milli devlet ülküsünü tüm Dünyaya haykırmıştır. Geriye dönüş yoktur.

 

Ne var ki dahili ve harici bedhahlar faaldir. Türk milletini Anadolu’da esir etmeye yönelik girişimler ve kripto hevesler vardır ve bunlar görülmektedir. Dünün mağlupları bugün yeniden yeni maşa terör örgütleriyle harekete geçmiştir.

 

Milli beka düzeyindeki bütün tehdit ve tehlikelere karşı 19 Mayıs şuuru ayaktadır; Samsun’a çıkan irade bizdedir ve varlığını sürdürmektedir.

 

Türk milleti 19 Mayıs 1919’daki kutlu seslenişe sevdayla ve vefayla bağlılığını sürdürecektir. 99 yıl önce Samsun’a çıkan irade kısa bir süre sonra gerçekleştireceğimiz seçimler ile yeniden vücut bulacak; Cumhur, millet aklıyla buluşacaktır.

 

Bu vesileyle başta Türk gençliği olmak üzere, Türk milletinin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Erkan AKÇAY

Manisa Milletvekili

Milliyetçi Hareket Partisi

Grup Başkanvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>