SARIGÖL’ÜN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 96 NCI YILDÖNÜNÜMÜ KUTLAMA MESAJI 

1

Birinci Dünya Savaşından sonra imzalanan Mondros Mütarekesi ile Anadolu’nun dört bir tarafı işgal edilmiştir. 15 Mayıs 1919’da İzmir’i işgal eden Yunan kuvvetleri 26 Mayıs’ta Manisa’yı, 23 Eylül’de Sarıgöl’ü işgal etmiştir. Sarıgöl; iki yıl, on bir, ay on yedi gün süren Yunan zulmü ve vahşetinden 4 Eylül 1922 tarihinde kurtarılmıştır.

Sarıgöl ilçelerimizin Yunan işgalinden kurtuluşunun 96 ncı yıldönümünü kutladığımız bu günlerde Devletimize ve Milletimize yönelik saldırılara hız verildiğini görmekteyiz. 15 Temmuz’da Devletimizi silahla ele geçiremeyen dış güçler ve yerli işbirlikçileri şimdi de dolar spekülasyonu ile ekonomimizi çökerterek Türk Devletine ve Milletine diz çöktürmeye çalışmaktadır. Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Milletine yönelik bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Çünkü bu topraklar şehit kanlarıyla kazanılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Sarıgöl’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 96 ncı yıl dönümünü kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>