MHP Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın Açıklaması 05.10.2018

20181007_1

 

 

İP Müdüresi Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ’ye yönelik hakaret içeren aşağılık ve saldırgan sözleri gerilimden beslenen MHP düşmanlarını bir araya getirmiştir. İP’in Genel Başkanı ve sözcülerinin bayağı ve aşağılık saldırılarla gerdikleri siyasi ortamdan nemalanmak isteyen CHP’liler de rol kapma arayışına girmişlerdir.

 

CHP sözcüleri İP Müdüresinden aldıkları işaretle Sayın Genel Başkanımıza yönelik siyasi üslup ve nezaketten yoksun bayağı ve aşağılık sözler sarf etmişlerdir. Aynı şekilde bir CHP sözcüsü açıklamasında “MHP’nin radikal tabanı” ifadesini kullanma cüretinde bulunmuştur.

 

İP’in hamiliğini üstlenen CHP’nin militan sözcüsü Engin Altay’ın, CHP beslemesi İP’in saygısız Müdüresinden Meral Akşener’in Sayın Genel Başkanımıza ve partimize yönelik hakaretlerine sahip çıkarcasına bize yönelik sarf ettiği kaba, bayağı ve aşağılık ifadeleri misliyle kendilerine iade ediyoruz.

 

CHP Genel Başkanının “militan üyeler istiyorum” çağrısı yaptığı bir partinin sözcüsünün eleştirilerinin nazarımızda hiçbir karşılığı yoktur. Radikallik ve militanlık denildiğinde hiç kimse CHP’nin eline su dökemez? Zorbalıkla, tahrikle, provokasyonla iş yapmak CHP’nin işidir.

 

Kaldı ki, 24 Haziran seçimlerinden önce kurdukları ŞER İttifakı seçim sonrasında birbirlerine hakarete varan eleştirilerle dağılanların bugün MHP düşmanlığı üzerinden bir araya gelme çabaları ibretliktir. Siyasette hiçbir karşılığı kalmayan İP ile CHP’nin MHP karşıtlığı üzerinden bir araya gelme çabası beyhude bir hamledir. Güneş motel rezaletinin 2018 versiyonunu sahneleyen, vekil pazarları kuran bu iki parti siyasette yeni bir gizli kapaklı provokasyonların peşindedir.

 

Oysa bu iki partinin MHP düşmanlığı haricinde başka ortak yönleri de vardır. Her ikisi de terör örgütlerinin suflörlüğünde ortak hareket etmektedirler. Birisi Pensilvanya’nın, diğeri Kandil’in övgü ve desteğine mazhar olmuştur. Her ikisi de terör sanıklarını hapisten çıkarmak için büyük gayret içinde olmuştur. Her ikisi de HDP’yi Kürtlerin siyasal temsilcisi olarak görmek suretiyle alenen bölücülük yapmaktadır. Her ikisi de terör yancısı, Pensilvanya ve Kandil uşağıdır, teröristlerle gönül bağı vardır.

 

Sonuç olarak, Şer ittifakı tahrik siyasetini devreye sokmuştur. Şer ittifakının militanları şuursuzca MHP’ye saldırmaya, bayağı sözlerle bizleri tahrik etmeye devam etmektedir. Ancak bilinmelidir ki, MHP Şer ittifakının bu ucuz oyunlarına gelmez. Ortada hiçbir fiili saldırı yokken bunun olması için var gücünü kullanançakalların tezgahını MHP ve ülkücüler vakur ve sakin duruşuyla bozmuştur.

 

CHP’nin ağzından çıkanı kulağı duymayan grup başkanvekiline ihtaren hatırlatırım ki, MHP’ye yaptığınızhakaret ve tahrikler elbette karşılıksız kalmayacaktır.

 

 

Erkan AKÇAY

MHP Grup Başkanvekili

Manisa Milletvekili

 

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>