Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Sayın Erkan AKÇAY’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Yayınladıkları Kutlama Mesajı 29.10.2018

 

 

Mazisi şanlı zaferlerle dolu büyük Türk milleti I. Dünya Savaşı sonrasında emperyalist işgal girişimine karşı verdiği istiklal mücadelesinden başarıyla çıkmıştır. Bu başarı 29 Ekim 1923’te fazilet ve hürriyet rejimi olan cumhuriyetle taçlanmıştır. Türk milletinin istiklal ve istikbal sevdası Cumhuriyetin ilanıyla yedi düvele ilan edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ilan edilen Cumhuriyet’imiz, vatan ve millet sevdasının ölmez eseri olarak vücut bulmuş ve kutsal vatanımızın geleceğini şekillendirerek milletin gücünü tescillemiştir.

 

Türksüz Anadolu hesabı yapanlara, Türk milletini devletsiz bırakma projelerine bel bağlayanlara 95 yıl önce Cumhuriyetin ilanıyla kesin ve kalıcı bir cevap verilmiştir.

 

Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsız, medeni, bir ve bütün olarak yaşama iradesidir.

 

Cumhuriyet, teslimiyete, boyunduruğa, acziyete ve esarete verilmiş en kalıcı ve cesur cevaptır.

 

Cumhuriyet, hürriyet davasıdır.

 

Cumhuriyet, Milli Mücadelenin Milli Devletle taçlanmasıdır.

 

Cumhuriyet,bağımsızlıktır, şehit emanetidir.

 

Cumhuriyet, tebaadan vatandaşlığa geçiştir.

 

Cumhuriyet, fazilet rejimidir; demokrasiye açılan büyük kapıdır.

 

Cumhuriyet, camilerden yayılan ezan, göklerde dalgalanan ay yıldızlı al bayraktır.

 

Büyük Türk milleti Cumhuriyetin ilanıyla tarihi sözünü söylemiştir. Bu sözden geri dönüş yoktur. Teslimiyet ve acziyet içinde çırpınanlar, işbirlikçilik ve ihanet peşinde koşanlar Türk milletinin muzaffer vasfıyla karşılaşacaktır. Milli birlik ve beraberliğimizin, zaferlerimizin simgesi Cumhuriyetimiz ilelebet var olacaktır.

 

Bu vesileyle, büyük Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın aziz kahramanlarını, Türk milletinin gönlünde ebedileşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

 

 

Erkan AKÇAY

MHP Grup Başkanvekili

Manisa Milletvekili

Print Friendly
Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>